Војна во украина - Page 2 of 110 - OhridNews

Војна во украина

23.07.23 14:01

Путин: Пропадна украинската контраофанзива

Рускиот претседател Владимир Путин за време на средбата во Санкт Пе...

07.07.23 09:21

Политико: Зеленски жестоко го нападна Радев за ставот за вооружувањето…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчерашната средба во Соф...

06.07.23 10:51

Зеленски вети „конкретен “ одговор по нападот врз Лавов

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вети „конкретен одговор“...

05.07.23 10:50

Паника меѓу населението по најавите за напади врз нуклеарката Запорожје

Од регионот околу нуклеарната централа Запорожје локалното населени...

02.07.23 21:57

Украински власти: Жестоки борби на линијата на фронтот

Руските сили напредуваат во четири области долж линијата на фронтот...

26.06.23 21:50

Пригожин: Целта на бунтот беше да се спречи уништување на…

Шефот на паравоената група Вагнер Евгениј Пригожин штотуку објави 1...

25.06.23 11:28

Пригожин и„вагнеровци“ го напуштија Ростов на Дон и регионот на…

Шефот на Вагнер, Евгениј Пригожин ги предводеше своите платеници во...

24.06.23 10:29

Вонредно обраќање на Путин: Ова е предавство и забивање нож…

Рускиот претседател Владимир Путин, денеска, во вонредното обраќање...

24.06.23 10:24

Паравојската на Пригожин го контролира Ростов и тргнува кон Москва,…

Шефот на групата „Вагнер“, Евгениј Пригожин, тврди дека неговите ед...