Војна во украина - Page 14 of 110 - OhridNews

Војна во украина

23.10.22 12:02

Уапсен шеф на голема украинска компанија затоа што наводно им…

Украинските власти го уапсија Вјачеслав Бохуслаев, шеф на големата ...

23.10.22 11:30

Украина ослободи две села на југ и собори најмалку 16…

Украинската армија тврди дека постигнува успеси додека нејзините си...

23.10.22 11:26

Русите извршија 40 ракетни напади врз Украина во последните 24…

Генералштабот на украинската армија соопшти дека Русија во последни...

23.10.22 11:20

Г7 го осуди киднапирањето на раководството на нуклеарната централа Запорожје

Групата седум најразвиени земји во светот (Г7) денеска соопшти дека...

22.10.22 21:23

Речиси милион и пол корисници во Украина се без струја…

Повеќе од еден и пол милион корисници на компаниите за дистрибуција...

22.10.22 13:13

Шмигал предупреди на „ново мигрантско цунами“ доколку Русија продолжи со…

Украинскиот премиер Денис Шмигал предупреди на „ново мигрантско цун...

20.10.22 09:38

Украина воведува рестрикции на електрична енергија низ целата држава поради…

Украина денеска првпат воведуваат рестрикции на електрична енергија...

17.10.22 08:44

Неколку експлозии одекнаа во Киев

Неколку експлозии одекнаа во раните утрински часови во Киев, точно ...

16.10.22 10:08

Лукашенко: Конфликтот во Украина може да биде решен за една…

Конфликтот во Украина може да се реши во рок од една недела, а зави...