Војна во украина - Page 12 of 108 - OhridNews

Војна во украина

20.10.22 09:38

Украина воведува рестрикции на електрична енергија низ целата држава поради…

Украина денеска првпат воведуваат рестрикции на електрична енергија...

17.10.22 08:44

Неколку експлозии одекнаа во Киев

Неколку експлозии одекнаа во раните утрински часови во Киев, точно ...

16.10.22 10:08

Лукашенко: Конфликтот во Украина може да биде решен за една…

Конфликтот во Украина може да се реши во рок од една недела, а зави...

16.10.22 10:02

Маск се премисли: Ќе продолжиме да ја финансираме Украина и…

Илон Маск синоќа изјави дека неговата ракетна компанија „СпексИкс“ ...

14.10.22 14:50

Во Белорусија прогласено високо ниво на опасност од тероризам

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко денеска изјави де...

14.10.22 10:43

Амбасадорите на ЕУ одобрија мисија за обука на 15.000 украински…

Амбасадорите на ЕУ денеска едногласно одобрија мисија за воена обук...

13.10.22 09:56

Венедиктов: Влезот на Украина во НАТО може да доведе до…

Приклучувањето на Украина во НАТО може да доведе до Трета светска в...

12.10.22 09:48

На Крим прогласено високо ниво на закана од тероризам

Во општините на Крим во близина на Кримскиот мост е прогласено висо...

10.10.22 15:50

Медведев: Првата епизода одиграна, ќе има и други

Првата епизода е одиграна, ќе има и други, изјави денеска заменик п...