Војна во украина - Page 11 of 110 - OhridNews

Војна во украина

23.11.22 10:12

Зеленски: Украина отвора „центри на непобедливоста“ со греење, струја, вода…

Украинската влада вчера вети дека ќе изгради засолништа во кои ќе и...

21.11.22 15:43

Украина го евакуира населението од ослободените подрачја поради проблеми со…

Украинските власти денеска соопштија дека почнале со евакуација на ...

20.11.22 11:27

Русија склучила договор со Иран за производство на дронови

Русија склучи договор со Техеран за производство на „стотици“ иранс...

18.11.22 09:35

Папа Франциск: Подготвен сум да направам сè за да запре…

Ватикан е подготвен да направи сè за да посредува и да стави крај н...

17.11.22 15:33

Зеленски: Десетте предлози за ставање крај на војната со Русија,…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека десе...

17.11.22 12:04

Политико: ЕУ ќе ја менува официјалната политика кон Русија –…

Европската унија има за цел да ја формализира новата стратегија кон...

16.11.22 14:53

Подољак: Европските држави да го „затворат небото“ над Украина

Советникот на украинскиот претседател Михаил Подољак денеска ги пов...

13.11.22 11:32

Зеленски: Руските сили ја уништија клучната инфраструктура во Херсон

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека руските сили...

12.11.22 10:25

Кулеба: Русија да престане со „игрите со глад“ со светот

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја ...