Војна во украина - Page 5 of 108 - OhridNews

Војна во украина

24.01.23 10:58

Повеќе од пет милиони деца не посетуваат настава поради војната…

Руската инвазија врз Украина негативно влијае врз образованието на ...

21.01.23 10:49

САД го советуваат Киев да чека ново оружје и обука…

Високи американски функционери ја советуваа Украина да се воздржи о...

20.01.23 14:29

Гроси: Нуклеарната централа во Запорожје се уште е во опасност

Нуклеарната централа во Запорожје се уште е во опасна ситуација, из...

20.01.23 11:00

Украина ќе добие нова помош од САД и европските сојузници

САД и некои од нивните европски сојузници најавија значителни нови ...

17.01.23 14:07

ОН: Повеќе од 7.000 цивили загинале во војната во Украина,…

Повеќе од 7000 цивили загинале во Украина од почетокот на војната м...

17.01.23 11:15

Кличко: Инфраструктурата на Киев може да се урне во секоја…

Инфраструктурата на Киев може да се урне во секоја секунда, бидејќи...

16.01.23 11:18

Османи: Мора да запре агресијата врз украинскиот народ

Северна Македонија како земја претседавач со ОБСЕ ќе се залага да н...

14.01.23 13:40

Зеленски: Продолжува тешката битка за Донбас

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави дека продолжува...

13.01.23 11:00

Украински министер за одбрана: Де факто сме членка на НАТО

Украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников изјави дека Украин...