OhridNews TV - Page 21 of 28 - OhridNews
Банер ХОТАМ 2022 – во содржини
Видео: Како поминаа паралелните протести во Охрид

17.05.16 22:05

Попладнево во Охрид повторно беа организирани паралелни протести од страна на Граѓанското движење „Протестирам“ и „Граѓанското движење за одбрана на Македонија“ Поддржувачите на...

Видео: Млада мечка се шета во близина на Пештани

17.05.16 21:57

Млада мечка се спуштила од падините на Галичица непосредно до селото Пештани Мечето било забележано вчера околу 18 часот во близина на селото после хотелот „Десарет“ од спротивн...

Видео: Охриѓанец час и половина блокираше улица бидејќи кола му ја удрила внуката

14.05.16 21:09

Охриѓанецот Мевљаим Арифи, денеска час и половина ја блокираше улицата „Стив Наумов“ непосредно пред индустриската зона во комплексот „Слобода“, револтиран од инцидентот што се ...

Туристи: Скопје е кич, Охрид треба да биде престолнина на Македонија

02.05.16 09:45

Продолжениот празничен викенд го донесе и првиот поголем бран туристи во Охрид Покрај домашните, најбројни на ривиерата се гостите од соседните земји и регионот Тие се одушевени...

Видео: „Протестирам“ и „ГДОМ“ едни наспроти други во Охрид

28.04.16 08:15

Во тензична атмосфера поминаа протестите кои во организација на Граѓанското движење „Протестирам“ и „Граѓанското движење за одбрана на Македонија“ се одржаа вчера во Охрид Бидеј...

Моторџиите од регионот на собир во Охрид: Во Македонија нема криминални банди на две тркала

28.02.16 18:00

Над двесте моторџии од земјава, Бугарија, Романија, Србија, Црна Гора и од Република Српска, зедоа учество на Балканското собрание на националните одделенија од познатото мото з...

Граѓаните бараат да запре труењето на животни и измена на Законот за продажба на отрови

28.02.16 16:07

Здруженијата за заштита на животни „Анималија“ од Охрид, „Анима ворлд“ од Струга, љубители на животни и граѓани, денеска одржаа мирен протест во Охрид, на кој искажаа револт пор...

Обновено: Собрани над 1000 евра на уличниот концерт на охридските музичари за поддршка на малиот Кирил (видео+фото)

28.02.16 15:39

На денешниот уличен хуманитарен концерт на охридските музичари, за помош на малиот Кирил Митрески кому итно му е потребна операција за лекување на тумор на главата во Израел, во...

Охриѓанката Натали Башоска објави интересно видео за зависноста од смартфони

25.02.16 19:20

Охриѓанката Натали Башоска која живее во Њујорк, каде што студира филмска режија, деновиве објави интересен видео запис на кој може да се види колку во денешно време луѓето се о...

Видео: Електричен столб и друга инфраструктура под закана од реката Далјан

15.02.16 07:00

Реката Далјан го поткопа асфалтираниот пат кој води до хотелот Далјан и Извидничкиот центар во Охрид Поради ерозијата постои опасност реката да оштети електричен столб во Извидн...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер