OhridNews TV - Page 19 of 28 - OhridNews
Банер ХОТАМ 2022 – во содржини
Видео: Охрид се солидаризира со семејството Садик

10.01.17 15:55

Општината Охрид од  буџетот интервентно ќе издвои средства за помош на  семејството Садик чија куќа вчера целосно изгоре во пожар Ова го најави градоначалникот  Бакрачески кој д...

Видео: Огнот целосно го уништи домот на семејството Садик

09.01.17 22:38

Во пожар што се случи попладнево, целосно изгоре трошната куќа на семејството Садик на ул „Даме Груев“ во Охрид Огнот кој почнал од оџакот за кратко време ја зафатил целата куќа...

Видео: Сообраќајот во Охрид се одвива во зимски услови, дежурните служби го расчистуваат снегот

06.01.17 00:49

Екипите на ЈП “Охридски Комуналец” вечерва се вонредно ангажирани на терен после првиот снег -Активирани се работници за рачно расчистување на пофреквентните тротоари и чаршијат...

ВИДЕО: Новата 2017 дочекана на врвот на Галичица

01.01.17 14:46

Новата година се славеше и на врвот од планината Галичица, каде група планинари од Охрид приредија мал огномет за дочекот на 2017 Меѓу нив беше и новинарката Росица Голабоска ко...

Бакрачески: Во 2017 да не служи здравјето и разумот и да ни работат рацете и к’сметот

31.12.16 13:04

Во новогодишното видео обраќање градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески се осврна на изминатата година која, како што истакна, ќе биде запаметена за оној Охрид кој се претста...

Новогодишно обраќање на претседателот Иванов

31.12.16 12:47

Годинава што одминува сакаме што побргу да ја заборавиме, истакна во новогодишното обраќање Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов: ...

Видео пренос: Одбележување на 10 години и промоција на Годишната ревија на Ohrid News

28.12.16 20:22

Традиоционално на крај од годината во изминување најчитаниот интернет портал во регионов, Ohrid News ги наградува најуспешните и ја презентера годишната ревија во печатено издан...

По 15 пат поставена подводна елка во Охридското Езеро

25.12.16 20:25

По 15 пат, нуркачите од Нуркачкиот центар „Амфора“ и Клубот за подводни активности „Охрид“ во соработка со Сојузот за подводни активности на Македонија, ја накитија подводната е...

Видео сторија: Порта за излез од пеколот

27.11.16 07:00

Тежок е патот за излез од пеколот, но не е невозможен Исполнет е со многу предизвици и препреки, а за да се помине потребни се волја и решителност Низ сведоштва на зависниците о...

Св. Наум, Ресторан Острово и Бисери Ристески прикажани низ магично видео

13.10.16 08:03

Прекрасниот Св Наум, Љубаништа и Националниот Парк Галичица се дел од новото промотивно туристичко видео за Апартманите “Ристески”, Манастирот Св Наум, Ресторан R...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер