OhridNews TV - Page 22 of 24 - OhridNews
Видео: Акцијата за гаснење на пожарот во Далјан

26.04.15 23:16

Три противпожарни возила со седум пожарникари учествуваа во гаснењето на големиот пожар што изби денеска во магацин во поранешното феријално одморалиште во населбата Далјан Пожа...

Видео: Како изгледаше протестот на охридските средношколци

23.04.15 16:22

Охридските средношколци, денеска, втор пат излегоа на протести Тие уште еднаш искажаа незадоволство од реформите во високото образование и побараа да престане игнорантскиот одно...

Внимавајте кому подарувате миленик

22.04.15 10:23

Трогателно видео деновиве е хит на You tube Извонредниот краток филм „Gift“ е снимен за да ја подигне јавната свест кај луѓето за грижата за милениците, кои не ретко завршуваат ...

Нов краток видео запис на охриѓанката Натали Башоска од Големото Јаболко

10.04.15 07:00

Охриѓанката Натали Башоска која една година живее во Њујорк, каде што студира филмска режија, деновиве реализираше нов видео спот, овојпат инспириран од Големото Јаболко Таа вел...

Видео: Прекрасен музички подарок за Денот на виното и љубовта од охриѓанката Невена

14.02.15 15:46

Охриѓанка Невена Нешкоска, која во моментов живее и работи во Чикаго, САД, на Денот на виното и љубовта, ја промовира нејзината нова песна “In Love”, која ја продуцираше познати...

Видео: Како изгледаше промоцијата на најуспешните во 2014 и годишната ревија на настани на OhridNews

25.01.15 07:00

Минатата недела OhridNews во кафе барот Cuba Libre ја промовираше првата годишна ревија на настани и ги прогласи најуспешни приказни кои ја одбележаа 2014 година Ревијата беспла...

Видео: Како изгледаше фаќањето на светиот крст во Охрид

19.01.15 15:17

Цветан Мицкоски од населбата Далјан го живее својот сон, откако по 20-годишни обиди успеа да го фати чесниот крст кој се фрла во осветените води на Охридското Езеро Неговата упо...

Видео: Никола Јанкоски доплива до чесниот крст во Струга

19.01.15 13:26

Стружанецот Никола Јанкоски имаше најмногу среќа и прв доплива до чесниот крст што на празникот Водици денеска беше фрлен во осветените води на реката Црн Дрим Никола во петтиот...

Прекрасна видео разгледница од бајковитиот Охрид

22.12.14 08:16

Охрид пред новогодишните празници изгледа бајковито Студентот на медицина и член на Единицата за спасување на вода при Црвен Крст – Охрид, Ристе Филипов, кој во слободно в...

Видео: Дали во Македонија живеете во куќи, имате патишта?

09.12.14 14:32

Охриѓанката Натали Башоска веќе пет месеци живее во Њујорк, каде што студира филмска режија Инспирирана од реакциите на луѓето кои ја прашуваат од каде доаѓа и нивните коментар...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер