OhridNews TV - Page 18 of 24 - OhridNews
Моторџиите од регионот на собир во Охрид: Во Македонија нема криминални банди на две тркала

28.02.16 18:00

Над двесте моторџии од земјава, Бугарија, Романија, Србија, Црна Гора и од Република Српска, зедоа учество на Балканското собрание на националните одделенија од познатото мото з...

Граѓаните бараат да запре труењето на животни и измена на Законот за продажба на отрови

28.02.16 16:07

Здруженијата за заштита на животни „Анималија“ од Охрид, „Анима ворлд“ од Струга, љубители на животни и граѓани, денеска одржаа мирен протест во Охрид, на кој искажаа револт пор...

Обновено: Собрани над 1000 евра на уличниот концерт на охридските музичари за поддршка на малиот Кирил (видео+фото)

28.02.16 15:39

На денешниот уличен хуманитарен концерт на охридските музичари, за помош на малиот Кирил Митрески кому итно му е потребна операција за лекување на тумор на главата во Израел, во...

Охриѓанката Натали Башоска објави интересно видео за зависноста од смартфони

25.02.16 19:20

Охриѓанката Натали Башоска која живее во Њујорк, каде што студира филмска режија, деновиве објави интересен видео запис на кој може да се види колку во денешно време луѓето се о...

Видео: Електричен столб и друга инфраструктура под закана од реката Далјан

15.02.16 07:00

Реката Далјан го поткопа асфалтираниот пат кој води до хотелот Далјан и Извидничкиот центар во Охрид Поради ерозијата постои опасност реката да оштети електричен столб во Извидн...

Во какви услови работат волонтерите за заштита на животни во Охрид

08.02.16 11:46

Наместо соодветен стационар кој ќе го опслужува професионален кадар со потребна опрема и буџет, решавањето на проблемот со бездомните животни во Охрид е оставен на неколкумина в...

Зимско капење за здравје и среќа на Денот на рибарите

20.01.16 23:55

Во месноста Сараиште на празникот Св Јован се одржа традиционалната манифестација Ден на рибарите Голем број граѓани уживаа во убавата атмосфера со староградска музика, грена ра...

Охрид ги слави Водици

20.01.16 23:48

Илјадници верници го проследија чинот на крштевање на водите во Охридското Езеро и фрлањето на чесниот крст за празникот Богојавление Водици во Охрид Најбрз меѓу неколкуте стоти...

Видео: Добитниците на признанијата од OhridNews изразија големa благодарност за укажаната чест

23.12.15 16:30

Добитниците на признaнијата за најуспешни приказни во 2015 година кои ги додели редакцијата на OhridNews во рамки на промоцијата на второто издание на Годишната ревија на настан...

Видео: Каков е стандардот на студентите во Македонија

24.11.15 14:32

СКУП Македонија, невладина и непрофитна организација чија цел е да го унапредува, поддржува и поттикнува истражувачкото новинарство, неодамна изработи краток документарен филм з...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер