OhridNews TV - Page 20 of 28 - OhridNews
Банер ХОТАМ 2022 – во содржини
Видео материјал и фотографии од последиците од поплавите во Скопје

07.08.16 20:44

Министерството за внатрешни работи (МВР) на својата официјална страна објави видео и фото материјал од последиците од поплавите кои го зафатија главниот град во нашата земја До ...

Пожар зафати пет куќи во центарот на Струга

08.07.16 18:11

Пет куќи изгореа, од кои три целосно, во голем пожар што попладнево избувна во центарот на Струга, во густо изградено подрачје позади хотелот „Београд“ Статанува збор за куќи со...

Trojца тешко повредени во сообраќајка кај Мешеишта

07.07.16 22:00

Три лица се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што се случи утрово околу 8 часот, на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата Мешеишта и Треб...

7-та ликовна колонија „Вевчански видувања“ во знак на сеќавање на Григор Чемерски

26.06.16 12:00

Дваесет и пет еминентни ликовни уметници од седум странски држави и земјава, ќе земат учество на 7-та Меѓународната ликовна колонија „Вевчански видувања“, што ја организира позн...

Службите за безбедност на вода подготвени за кризни ситуации

25.06.16 18:00

Службите за безбедност на вода на вежбата што се одржа денеска на малото пристаниште во центарот на Охрид демонстрираа професионализам и подготвеност за справување со кризни сит...

Последното видео интервју на спортската легенда Александар Леко Радич на OhridNews

17.06.16 14:01

Во 87та година од животот, ноќеска нешто по полноќ во Охрид почина спортската легенда Александар Леко Радич, таткото на маратонското пливање и творецот на плејада врвни пливачи ...

Видео: Семејството на убиениот Димитар Матиловски бара преквалификација на обвинителниот акт

06.06.16 15:07

Роднини и блиски пријатели на охриѓанецот Димитар Матилоски, кој беше убиен во тешкиот инцидент што се случи на прославата на Нова Година во центарот на Охрид, денеска, се собра...

Осветени конаците кај црквата Св. Богородица Захумска во Заум

06.06.16 14:21

Со верски церемонии и богослужба со која чиночалствуваше митрополитот Охридски и Македонски и поглавар на Македонската православна црква – Охридска архиепископија ГГ Стефа...

Видео+фото: По десетти пат протести на „Протестирам“ и концерт на „Белизе бенд“ во Охрид

31.05.16 20:20

Во организација на Граѓанското движење „Протестирам“ денеска во Охрид по десетти пат се одржа мирен протест, на кој граѓаните го изразија своето незадоволство од одлуката за або...

Охридско Езеро полно до врв (фото + видео)

24.05.16 20:51

Врнежите оваа пролет и надојдените реки го кренаа нивото на Охридското Езеро Хидролошката ситуација е позитивна, што поволно ќе влијае и на производството на електрична енергија...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер