Што, кога, каде? - Page 45 of 47 - OhridNews
Shine live & acoustic @ Cuba Libre Beach & Bar

14.07.18 12:03

На 15 јули, недела, на плажата „Куба Либре“  во акустично издание настапува бендот „Шајн“ на познатиот гитарист Дамјан Пејчиноски Забавата почнува во 13 часот...

Забава со Ристе Ристески во ресторан „Лихнидос“

12.07.18 08:37

На 15 јули, недела, во фиш и лаунџ бар „Лихнидос“ настапува Ристе Ристески Почеток 2100 Инфо и резервации на 078 966 599...

Premium bend @ fish and lounge bar Lihnidos

12.07.18 08:35

На 14 јули, сабота, во фиш и лаунџ бар „Лихнидос“ настапува Премиум бенд Почеток 2100 Инфо и резервации на 078 966 599...

Забава со „Селект бенд“ во ресторан „Лихнидос“

12.07.18 08:31

На 13 јули, петок, во фиш и лаунџ бар „Лихнидос“ настапува „Селект бенд“ Почеток 2100 Инфо и резервации на 078 966 599...

Ристе Ристески настапува во ресторан „Лихнидос“

12.07.18 08:28

На 12 јули, Петровден, во фиш и лаунџ бар „Лихнидос“ настапува Ристе Ристески Почеток 2100 Инфо и резервации на 078 966 599...

Спектакл во најава: Концерт на зајдисонце на Владимир Четкар секстет на плажата „Бонанца“

11.07.18 09:04

По извонредното издание минатата година, Владимир Четкар секстет и ова лето на охриѓани и гостите ќе им приреди музичко уживање на зајдисонце Настанот ќе се одржи на 20 јули во ...

Бендот „Есте Мундо“ настапува на плажата „Куба Либре“

10.07.18 10:19

На плажата “Куба Либре“, на 12 јули, настапува бендот „Есте Мундо“ Забавата почнува во 22 часот Фронтмен на бендот е Марјан Нешковски од Куманово, кој дипломирал на музичкиот ко...

Ристе Ристески настапува во лаунџ бар „Лихнидос“

05.07.18 12:06

Во недела, 872018, во фиш & лаунџ бар „Лихнидос настапува Ристе Ристески Забавата почнува во 2100 часот Информации и резервации на: 078 966 599...

Select Band @ fish & lunge bar Lihnidos

05.07.18 12:00

Во сабота, 772018, во фиш & лаунџ бар „Лихнидос настапува „Select Band“ Забавата почнува во 2100 часот Информации и резервации на: 078 966 599...

Ансамбл „Билјана“ настапува во лаунџ бар „Лихнидос“

05.07.18 11:52

Во петок, 06072018, во лаунџ бар „Лихнидос“ настапува ансамбл „Билјана“ Забавата почнува во 21 часот Информации и резервации на: 078 966 599...

Dr Batkoski pod artikli