Спорт - Page 4162 of 4196 - OhridNews
И Естонија непоразена си заминува од „Градски“

12.09.07 23:27

Македонската фудбалска репрезентација одигра само нерешено 1:1 против Естонија вечерва во Скопје во рамки на квалификациите за пласман на ЕП 2008 Естонија дури имаше и водство о...

Познат распоредот на Вардар Про во ЛШ

12.09.07 12:27

Ракометарите на Вардар Про првиот дуел од Лигата на шампионите ќе го одиграат со шампионот на Швајцарија, Кадети Шафхаузен Ова средба ќе се одигра во последниот викенд од месецо...

Црвена , Црвена ! ! !

12.09.07 12:03

Конечно дочекавме и македонската фудбаска репрезентација како фаворит да влезе во еден натпревар Вечер на градски пристигнува селекцијата на Естонија која на ФИФА ранг листата с...

Само победа против Естонците ! !

11.09.07 10:33

Да оствариме игра во која ќе доминирме на мечевите против Андора, Естонија, и во двомечот со  Израел да стигнеме до 4 место, плус за нас ќе биде секој позитивен резултат со фаво...

Едриличарите солидни на Балканското првенство во Кавала

11.09.07 01:31

Македонскате репрезентација во едрење на Балканскиот Шампионат што од 3-9 септември се одржа во Квала – Грција со  учество на 8 земји во 6 класи постигнаа солидни резултат...

Анализа: „Дајте , оту ќе ви дает“

10.09.07 14:36

Македонската фудбалска репрезентација убедливо поразена се врати од гостувањето во Русија Не само што не успеаа да не зарадуваат , туку ни приредија уште едно фрустричко пополад...

Стефанов во Мерсин, Вардар Про во ЛШ

10.09.07 14:30

Македонскиот кошаркарски ас Врбица Стефанов се договори за двегодишна соработка со турскиот прволигаш Мерсин За капитенот на македонската репрезентација ова ќе биде трето враќањ...

Русија е зад нас на ред е Естонија

10.09.07 03:08

Судирот на македонската фудбалска репрезентација со селекциите од поранешниот СССР продолжува неделава Откако викендов русите не вратија во фудбалската реалност ( не дека не ја ...

Русија и со десетмина пресилна за нас !

08.09.07 19:15

Репрезентацијата на Русија ни одржа уште една фудбалска лекција Во рамките на квалификациите за пласман на ЕП, на стадионот на Локомотив во Москва Русија ја совлада Македонија с...

Русија – Македонија 1:0 на полувреме !

08.09.07 17:59

Пред малку заврши првото полувреме од квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП во фудбал помеѓу Русија и Македонија Русите водат со 1:0 со голот на Березовски уште во 5-та ми...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер