Погодокот на Павард, најубав на СП во Русија (видео)

25.07.18 16:42

Десниот бек во француската селекција Бенџамин Павард се закити со наградата за најубав погодок на Светското првенство, кое се одржа од 14 јуни до 15 јули во Русија Павард, на ду...

Златко Далиќ заминува од Хрватска

22.07.18 08:37

Недела дена после завршувањето на Мундијалот во Русија и сумирањето на впечатоците селекторот на „коцкастите“, Златко Далиќ одлучи да најави повлекување од функцијата предводник...

ФИФА го одбра идеалниот тим од СП во Русија

17.07.18 16:55

Светската фудбалакса организација (ФИФА) го состави идеалниот тим од фудбалери, кои, го одбележаа Мундијалот во Русија Очекувано, најмногу доаѓаат од шампионот Франција, а по дв...

„Ватрените“ пречекани од 300 000 жители во Загреб ! (видео)

16.07.18 18:46

Жителите на Загреб и околината им приредија спектакуларен пречек на хрватските фудбалери, кои, на Мундијалот во Русија забележаа историски успех освојувајќи го сребрениот медал ...

СП: Дешамп во друштво на Загало и Бекенбауер

16.07.18 08:46

Дидие Дешамп стана трет човек во историјата што успеал да го освои Светското првенство како фудбалер и како тренер Како играч Дешамп го освои златниот медал дома на СП 1998, а 2...

Фото: Ренова за ништо не го менува Охрид

16.07.18 08:33

Охрид и Градскиот стадион „Билјанини Извори“ и оваа година е база за подготовките на Фудбалскиот клуб Ренова за престојната сезона во македонската фудбалска елита „Гипсарите“ во...