СП 2018 - OhridNews
Погодокот на Павард, најубав на СП во Русија (видео)

25.07.18 16:42

Десниот бек во француската селекција Бенџамин Павард се закити со наградата за најубав погодок на Светското првенство, кое се одржа од 14 јуни до 15 јули во Русија Павард, на ду...

Златко Далиќ заминува од Хрватска

22.07.18 08:37

Недела дена после завршувањето на Мундијалот во Русија и сумирањето на впечатоците селекторот на „коцкастите“, Златко Далиќ одлучи да најави повлекување од функцијата предводник...

ФИФА го одбра идеалниот тим од СП во Русија

17.07.18 16:55

Светската фудбалакса организација (ФИФА) го состави идеалниот тим од фудбалери, кои, го одбележаа Мундијалот во Русија Очекувано, најмногу доаѓаат од шампионот Франција, а по дв...

„Ватрените“ пречекани од 300 000 жители во Загреб ! (видео)

16.07.18 18:46

Жителите на Загреб и околината им приредија спектакуларен пречек на хрватските фудбалери, кои, на Мундијалот во Русија забележаа историски успех освојувајќи го сребрениот медал ...

СП: Дешамп во друштво на Загало и Бекенбауер

16.07.18 08:46

Дидие Дешамп стана трет човек во историјата што успеал да го освои Светското првенство како фудбалер и како тренер Како играч Дешамп го освои златниот медал дома на СП 1998, а 2...

Фото: Ренова за ништо не го менува Охрид

16.07.18 08:33

Охрид и Градскиот стадион „Билјанини Извори“ и оваа година е база за подготовките на Фудбалскиот клуб Ренова за престојната сезона во македонската фудбалска елита „Гипсарите“ во...

Франција нов светски шампион во фудбал ! (видео)

15.07.18 19:13

Селекцијата на Франција е новиот светски фудбалски шампион „Триколорите“ до втората титула на Мундијалите стигна благодарание на победата (4-2) над Хрватска во финалето кое се о...

Охриѓани навиваат за Хрватска !

15.07.18 13:17

Охриѓани ќе навиваат за Хрватска во финалето против Франција кое ќе се одигра денеска со почеток во 17 часот на „Лужники“ стадионот во Москва во рамките од Светското првенство в...

Белгија бронзена на Мундијалот во Русија (видео)

14.07.18 17:52

Селекцијата на Белгија се закити со бронзениот медал на Мундијалот во Русија, откако во мечот за третото место во Санкт Петербург со 2-0 ја совлада англиската репрезентација Изб...

Џани Инфантино: ВАР технологијата ги исполни очекувањата

14.07.18 11:29

Претседателот на ФИФА Џани Инфантино смета дека ВАР технологијата го направила фудбалот почесен, без суштински да го промени Благодарение на ВАР технологијата гледавме почесно п...

Dr Batkoski pod artikli