Охрид - Page 1207 of 1207 - OhridNews
Амак до победа по 285 поени и три продолжениа!

18.12.06 09:27

Кошаркарите на АМАК СП со победа го завршија настапот во регуларната сезона Во рамките на 18 коло од Првата лига  викендов во Скопје Амак во неверојатен натпревар со 285 поени и...

АМАК денеска против Вардар

16.12.06 09:56

Во рамките на последното 19 коло од Првата машка кошаркарска лига, АМАК СП денеска во Скопје му гостува на Вардар Осигурување Дуелот со Вардарт е последен за охрижани во регулар...

И Струмица лесно виа Охрид

09.12.06 21:54

Водечкиот тим на табелата во првата машка кошаркарска лига Струмица 2005 лесно стигна до победа во дуелот со АМАК СП Синоќа во Охрид струмичани славеа со 81: 69 АМАК ја доби прв...

ОУ Григор Прличев есенски шампион во мал фудбал

09.12.06 15:22

Со натпреварите од деветото коло денеска заврши есенскиот дел од училишната лига во мал фудбал Системот на натпревари сакаше во последниот дуел од денешната програма да се сретн...

Есенскиот првак се решава утре

08.12.06 13:18

Есенскиот првак во училишната  лига во мал фудбал ќе биде познат утре по одигрување на натпреварите од последното коло во полусезоната во кое се среќаваат екипата на ОУ “ Григор...

Охридски спортски сништа-многу желби малку успех

07.12.06 14:56

Охридскиот спорт неколку години нанзад има статус на пациент кој се наоѓа во длабока кома,без надеж дека успешни ќе бидат обидите за негова реанимацијаНадеж дека сепак може да д...

Пелистер висок за АМАК СП

07.12.06 09:12

Кошаркарите АМАК синоќа се поразени во Битола од “Свис-лајон Пелистер“ со 100:88 Со овој пораз охриѓани кои се наоѓаат на седмото место за табелата ги загубија и теоретските шан...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер