Свет - Page 1913 of 1916 - OhridNews
Ливерпул и Баерн завршија работа, на ред се останатите

04.04.07 08:58

Ливерпул лесно мина во Ајндховен совладувајќи го домаќниот ПСВ со 3:0 со головите на Џерард,  Рисе и Крауч, па така шампионот од 2005 со една нога е во полуфиналето Машка работа...

Капело го презема Иран!?

03.04.07 16:12

Тренерот на Реал Мадрид, Фабио Капело летово ќе ја преземе репрезентацијата на Иран, која треба да ја предводи до СП во 2010-та година во Јужна Африка, објави техеранскиот спорт...

Зелено светло за новиот “Енфилд“

02.04.07 20:05

Изградбата на новиот стадион на Ливерпул ќе започне во јули годинава , откако проектот беше одобрен од градските власти Новите сопственици на Ливерпул, Американците Џорџ Џилет и...

ЕП ’08: Победи на Азербејџан и Лихтенштајн, конечно победи и Англија

29.03.07 07:29

Победите на Азербајџаан,Лихтенштајн и прекинот на постот на Англија ги одбележаа вчерашните квалификациски натпревари за пласман на ЕП 2008 Група А Азебејџан 1-0 Финска По пораз...

ЕУРО 2008

28.03.07 08:17

Вечерва продолжуваат квалификациите за пласман на Евро 2008 во Австрија и Швајцарија Еве го краткиот преглед на случувањата во групитеГрупа АСитуацијата во оваа група е во потпо...

Феноменалниот Коби Брајант конечно се спушти под 50

26.03.07 08:25

Коби Брајант не успеа на пет натпревари по ред да постигне 50 и повеќе натпревари по ред Тој во синоќешната победа на Лејкерси над Голден Стејт застана на 43 поени и ја заврши б...

Едуардо ги скрши македонските срца

25.03.07 10:10

Многу блиску до нов сензационален резултат беа македонските репрезентативци Сепак не издржаа и со нов првиот пораз од гостувањата се враќаат во Скопје Оптимистичкото раположение...

Ромарио е подготвен на 1000-от гол

21.03.07 08:17

Бразилскиот фудбалер Ромарио, член на “Васко де Гама“ , оваа недела би можел да го постигне 1000-от гол во својата богата играчка кариера “Васко де Гама“ во недела на “Маракана“...

Вратите на новиот Вембли конечно отворени

19.03.07 09:45

Денот на општината Брент, Лондон беше „пригодно“ обележан на новиот Вембли Околу 60000 граѓани ја тестираа функционалноста на скалите и лифтовите, исправноста на тоалетите (2618...

Катанец за Index.hr: Ако замине Хаџиристески си одам и јас !!!

10.03.07 00:25

Многу не престојувам во Македонија и не знам што точно се случува таму, но сум сигурен во тоа, дека доколку претседателот на ФФМ, Харалампие Хаџи Ристески си замине, си одам и ј...

Dr Batkoski pod artikli