Свет - Page 2079 of 2124 - OhridNews
Видео ЛШ : Толески само гледач во Фиренца

13.08.08 00:57

Охриѓанецот Гоце Толески од клупата го проследи поразот на неговата Славија Прага на гостувањето во Фиренца кај Фиорентина (2-0) Виолетовите рано го отворија резултатот со голот...

Плеј бек на отварањето на Игрите

13.08.08 00:39

Лин Миако го шармираше светот на отварањето на ОИ во Пекинг со изведбата на песната ‘Одa за татковината“ Симпатичното девојче сепак за време на отварањето на Игрите само ј...

Марк Шпиц – “Никој не ме покани во Пекинг“

12.08.08 00:55

Американската и светска пливачка легенда Марк Шпиц нема да оди во Пекинг иако Мајкл Фелпс го руши неговиот рекорд со освоени седум злата на Олимписките игри – Никогаш не с...

Знаменосецот Николовски нема да го види полуфиналето

11.08.08 13:18

Македонскиот знаменосец Атанас Николовски  на 19 место го заврши настапот во кајак – кану слаломската трка на ОИ во Пекинг Вкупното време на кајакарот изнесуваше 181,19 сек  По ...

ОИ : Трет ден, второ злато и светски рекорд за Фелпс.

11.08.08 07:00

Неверојатна трка на американската штафета 4 X 100 метри во слобден стил Фелпс, Гејл, Џонс и Лежак го освоија златото срушувајќи го светскиот рекорд втор пат во два дена Втори тр...

Несторов на опашката

11.08.08 06:40

Вториот македонски преставник на ОИ во Пекинг стрелецот Сашо Несторов го имаше својот настап Несторов настапи во дисциплината 10 метри – воздушна пушка Во шесте серии погоди вку...

Видео : Ман Ју, ја започна сезоната онаму каде застана

11.08.08 01:00

Манчестер Јунајтед го освои Англискиот супер куп трофејот „Комјунити Шилд“ Црвените ѓаволи го совладаа Портсмут (3-1)дури по изведувањето на пенали , откако мечот во кој доминир...

Ристовски го виде Пекинг

10.08.08 14:17

Симбoличен настапот на пливачот Михајло Ристовски на ОИ во Пекинг Ристовски во Националниот Аква центар настапи во трката на 200 м слободен стил Патеката ја исплива за 1` 5745 с...

Црвено – жолтите на крајот осми

10.08.08 12:32

Македонската кошаркаска репрезентација до 20 години на осмото место ги заврши натпреварите на ЕП – Б дивизија во Романија Откако вчера бевме поразени во мечот за петто мес...

Ристовски ќе го крши мразот на ОИ

09.08.08 12:05

Распоред на настапи на спортистите од Република Македонија на ЛОИ ПЕКИНГ 2008: 1 Михајло Ристовски – пливање (200 метри – слободно) – 10 Август 2008 година во 18:54 ч (12:...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер