Избори 2020 - OhridNews
Интегра ја промовираше својата канцеларија во Охрид и новиот концепт на политичко делување и економска визија

01.07.20 19:20

Политичката партија Интегра, денеска во Охрид ја промовираше својата канцеларија која се наоѓа на улицата „Димитар Влахов“, од каде овој нов политички субјект ќе делува за време...

Дурловски е за темелен пристап за зачувување на вредностите на Охридскиот регион, екологистите се сомневаат во искреноста

30.06.20 23:38

Носителот на изборната листа на ВМРО ДПМНЕ во 5 ИЕ, Игор Дурловски, на социјалните мрежи сподели порака за зачувување на универзалните вредности на Охридскиот регион и задржувањ...

Заев: Ќе му отстапам 13 пратеници на Мицкоски да состави Влада ако ДУИ уценува

30.06.20 20:26

Жестоки меѓусебни напади и обвинувања, политички и лични, сериозни несогласувања и бурни емоции Во ваков стил мина телевизиското соочување на лидерите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ на Те...

Вклучување на деца во политичка кампања е недозволиво

30.06.20 12:08

Државниот совет за превенција на детско престапништво укажува дека вклучувањето на деца (лица до 18 години) во какви било активности поврзани со тековната политичка кампања е не...

Предизборната онлаjлн дебата на OhridNews со рекордна гледаност, реакции и одеци на социјалните мрежи

30.06.20 11:06

Предизборното соочување на кандидатите од 5 ИЕ Лазе Таневски (СДСМ) и Кирил Пецаков (ВМРО ДПМНЕ), во онлајн дебатата што OhridNews ја организираше вчера на бродот „Армада“ во со...

Дебата: Таневски и Пецаков со различни политички ставови но сложни за иднината на Охрид во УНЕСКО…

29.06.20 14:35

Кандидатите за пратеници од Охрид во 5 Изборна единица: Лазе Таневски од СДСМ и Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ, денеска, ги соочија своите гледашта и политички ставови на онлајн де...

Корона поздрав на кандидатите за пратеници Таневски и Пецаков пред онлајн дебатата на OhridNews

29.06.20 10:20

Кандидатите за пратеници од Охрид во 5 Изборна единица: Лазе Таневски од СДСМ и Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ, денеска (1030ч) ќе ги соочат своите ставови и политички гледишта во ...

Богојески: Автопат Велес – Прилеп – Битола – Охрид, е нужен за овој регион

28.06.20 21:34

Петар Богојески денеска во Охрид го реафирмираше минатогодишниот проект од Македонски концепт за изградба на автопат Велес – Прилеп – Битола – Охрид „Ќе се поврзат и...

ВО ЖИВО: Предизборно соочување на кандидатите за пратеници Лазе Таневски (СДСМ) и Кирил Пецаков (ВМРО-ДПМНЕ)

28.06.20 16:07

Понеделник, 29 јуни, проследете го предизборното соочување на кандидатите за пратеници од Охрид во 5 Изборна единица: Лазе Таневски од СДСМ и Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ Директи...

Изборна хроника: Заев од Охрид – Нам ни се важни Охрид и УНЕСКО, а не Субрата Рој, ВМРО ДПМНЕ со прес посветен на здравството

26.06.20 00:49

На вториот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 15 јули, караванот на СДСМ беше во Охрид Вечерва на плоштадот кај некогашната библи...

Dr Batkoski pod artikli