Охрид - Page 4011 of 4093 - OhridNews
На пазарот во Охрид се’ е по 50 денари!?

18.07.07 01:33

Охридските пазарџии склучија пакт и ги унифицираа цените на земјоделските производи Така на зелениот пазар во Охрид сега најголемиот дел од производите се продаваат по цена од 5...

Бесни глисери и скутерџии ги плашат капачите на охридските плажи !

18.07.07 01:28

Глисери  и скутери на вода, но и чамци со пенти со голема брзина крстосуваат низ охридските  плажи и ги вознемируваат  капачите Пловните објекти  се доближуваат до брегот  и  ми...

Струга ќе ги менува имињата на улиците !

18.07.07 01:15

Улиците во Струга до крајот на оваа година ќе добијат нови имиња Во тек е координација меѓу политичките партии застапени во Советот на општината, а во наредните неколку месеци в...

Црвенковски во Струга: Постои договор Влада-ДУИ !!!

17.07.07 14:11

Не само што има договор помеѓу владата и ДУИ туку тој стана дел од извештаите на европските институции за Македонија и дел од критериумите кои што треба да ги исполниме за да би...

Владата денес ќе одлучува за продажбата на ЕМО !

17.07.07 09:13

Откако странските инвеститори не покажаа особен интерес за државниот капитал во охридски ЕМО, Владата денеска ќе бара начин за продожба на својот дел во оваа компанија На неодам...

Во тешка сообраќајна несреќа кај ресенско „Макази“ загина охриѓанец !

16.07.07 19:31

На 15072007 година, во 19,00 часот, кај месноста викана „Макази“-Ресенско, се случила сообраќајна незгода во која моторцикл марка „јијинг“ 150 Т-10 управуван од Оливер Целески (...

Продолжува потрагата по исчезнатиот битолчанец

16.07.07 18:52

Припадници на специјалната полициска единица „Тигри“  трагаат по Димче Богданоски (45) од Битола, кој во саботата исчезна во водите на Охридското Езеро Димче Богданоски критични...

г.г. Стефан во Охрид: МПЦ ќе истрае на патот по кој оди !

16.07.07 18:35

„Нашата порака е дека ќе издржиме на патот што сме го избрале и кога тогаш Македонската православна црква-МПЦ, ќе биде призната од другите православни цркви, а ние веруваме, пос...

ИЗВИНУВАЊЕ !

16.07.07 18:19

Поради миграција на веб серверот, а со цел зголемување на перформансите и функционалноста на ohridnewscom, посетителите извесен период ќе имаат потешкотии да ги читаат најновите...

Во Охрид дивоградби ќе се уриваат и летово !

16.07.07 15:38

Екипи на општинскиот инспекторат започнаа уривање на нелегално изграден објект кај третиот чинар, но по кусо време тие се повлекоа од терен Градоначалникот Петрески вели дека ко...

Dr Batkoski pod artikli