Охрид - Page 4013 of 4049 - OhridNews
Премиерот Груевски во посета на Охрид

27.03.07 00:23

Претседателот на Владата на Република Македонија м-р Никола Груевски, денеска, ќе престојува во посета на  Охрид  Груевски  предвидено е да ги посети Плаошник, градскиот пазар и...

Вработените од детската болница нема да останат на улица

26.03.07 15:15

Ниту еден од вработените во Специјалната детска болница  во Охрид , која поради нерентабилно  работење до крајот на оваа година ќе биде затворена, нема да остане  на улица , изј...

„Куба Либре“ ја доби Бафало бич !

26.03.07 12:31

Плажите кај мостот и во Лагадин денеска се издадени под концесија На јавното наддавање што се одржа во Министерството за транспорт и врски, сопственикот на ноќниот клуб „Куба Ли...

Штрајк во „Отекс“

26.03.07 12:09

Околу 150 вработени во холдинг компанијата „Отекс“ – Охрид денеска протестираа пред управната зграда Тие бараат исплата на заостанатите плати и придонеси за здравствено и ...

Јавно наддавање за охридските плажи

26.03.07 07:54

Јавното наддавање за 9-те охридски плажи што беа понудени на тендерот што го го распиша Министерството за транспорт и врски ќе се одржи денеска Иако се очекуваше поголем интерес...

Заборавена 147 годишнината од наградата на Прличев во Атина

25.03.07 12:51

На 25 март во 1860 година на традиционалниот конкурс за поема, што се одржа во Атина, македонскиот писател Григор Прличев доби ловоров венец за поемата “Сердарот” За...

Нападната уште една црква во Октиси!

25.03.07 10:28

Непознати лица во петокот вечерта насилно влегле во црквата Св Атанасиј во с Октиси-струшко, и до олтарот ископале дупка, најверојатно барајќи злато Тие ја обиле блиндираната вл...

Македонија во ЕУ. „Од нас зависи“

24.03.07 16:25

Јубилејот 50 години од Римскиот договор(и) и фактички основањето на Европската економска заедница, беше повод Секторот за европски прашања при владата на Република Македонија да...

Одличен одѕив за дарување крв

24.03.07 15:36

Хуманитарниот хепенинг за дарување крв под мото „Ваши 5 минути – некому живот“ денес се одржа на градскиот плоштад На повеќе пунктови, под шатори и со надзор од стручни лица, ху...

Голем хуманитарен хепенинг во Охрид!

24.03.07 09:16

На градскиот плоштад во Охрид денеска ќе се одржи голем хуманитарен хепенинг Под мотото “Вашите пет минути-некому живот“ од 9-15ч на специјално подготвен пункт од Црвениот крст ...

Dr Batkoski pod artikli