Охрид - Page 4039 of 4207 - OhridNews
Косово ќе предизвика нови поделби во светот !?

25.02.08 00:34

Едностраното прогласување на независност на Косово кое во меѓувреме го признаа САД и повеќе големи сили од ЕУ, ќе предизвика нови поделби во светот Дури 94% од посетителите на O...

Пролет во Охрид

25.02.08 00:27

Иако до крајот на зимата има уште речиси еден месец, топлото и пријатно време  викендов  мирисаше на пролет Вчера Охрид со 15 степени беше “најстуден“ град во земјава пролет во ...

Скандал: На туристичкиот саем во Софија Македонија стана ФИРОМ !

24.02.08 14:45

Скандал се случил на отворањето на неодамна одржаниот туристички саем во Софија каде наместо уставното име Република Македонија под кое Бугарија ја има признато нашава земја, на...

Општинското раководство и 300 членови на НСДП од Охрид преминаа во ВМРО ДПМНЕ ! ! !

24.02.08 14:36

Над  300 членови на Новата социјалдемократска партија од Охрид  и речиси коплетното општинско раководство на партијата денеска преминаа во редовите на ВМРО ДПМНЕ Тие ги оставија...

Комплетниот извршен одбор на НСДП од Охрид премина во ВМРО ДПМНЕ !?

24.02.08 01:07

Комплетниот извршен одбор на НСДП од Охрид премина во ВМРО ДПМНЕ, тврдат од општинскиот комитет на најголемата владејачка партија Претходно, како што  е познато, партијата на Ти...

Тешка повреда на Едуардо да Силва ! ! !

23.02.08 17:46

Хрватскиот интернационалец со бразилско потекло, Едуардо Да Силва, со соочува со пауза долга до година дена На попладневниот натпревар на “тоџиите “ кај Бирмингем, Едуардо по са...

Осветување на престол во Св. Богородица – Каменско

23.02.08 13:19

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 24 февруари 2008 година (недела), во црквата „Света Богородица – Каменско“, Охрид, ќе се изврши чин ...

Ферид Мухиќ во Охрид: Македонците треба да останат со крената глава !

23.02.08 13:10

Случувањата во и околу Косово и дипломатската битка за името помеѓу Македонија и Грција се значајни историски моменти, но не верувам дека ќе предизвикаат сериозни катаклизми или...

Возрасните невработени ќе се прекфалификуваат !

23.02.08 01:30

Наскоро во Македонија ќе бидат отворени најмалку 5 центри за обрзование на возрасни и доживотно учење, во кои невработените лица ќе можат да се прекфалификуваат со цел побрзо да...

Недела на борба против срцеви заболувања

22.02.08 15:03

Срцево-садовите заболувања се водечка причина за смртност во светот Според Светстката здравствена организација 17,5 милиони луЃе починале од срцево-садови заболувања во 2005 год...

Dr Batkoski pod artikli