Охрид - Page 4036 of 4248 - OhridNews
Безбедносната состојба во Охрид стабилна

07.05.08 11:29

Безбедносната состојба на подрачјето на Општина Охрид може да се оцени како стабилна, изјави за Ohridnews, командирот на Полициската станица Охрид, Добре Петрески Безбедносната ...

Видео: Марјан Милошески: Чест е да се биде најдобар полицаец во Охрид !

07.05.08 11:19

“Чест е да се биде најдобар полицаец во Охрид и посакувам секој колега да стигне до оваа награда“, изјави Марјан Милошески-најдобриот полицаец во Охрид во изминатата година Приз...

Охридските полицајци даруваа 25 единици крв !

07.05.08 07:30

По повод 7 мај Денот на полицијата, во кабинетот за трансфузиологија во болницата „СвЕразмо” се одржа крводарителска акција на која 25 хумани  вработени во СВР Охрид и Граничнат...

Марјан Милошески полицаец на годината во Охрид

07.05.08 07:00

На пригодна свеченост по повод Денот на полицијата – 7-ми Мај, на најдобриот полицаец во Охрид,Марјан Милошески, денеска ќе му биде врачена наградата (телевизор) што тради...

Во недела митинг на ВМРО ДПМНЕ во Охрид

07.05.08 00:30

ВМРО-ДПМНЕ изборната кампања традиционално ја започнува  од Охрид Под мотото  “Македонија знае“ во недела на 11 Мај во 20 часот на плоштадот Свети Климент Охридски ВМРО-ДПМНЕ ќе...

Египќаните од Охрид се приклонија кон ВМРО ДПМНЕ

07.05.08 00:18

Кон коалцијата За подобра Македонија предводена од  ВМРО ДПМНЕ денеска се придружува  Сојузот на Египќани Договорот за соработка ќе биде потпишан денеска во Општинскиот комитет ...

Топло добредојде за туристите од Холандија

07.05.08 00:15

Со музика и локум, вчера во х Дрим во Струга беа прeчекани првите туристи од Холандија оваа сезона Тие со чартер лет слетаа на аеродромот „Св Апостол Павле„ во Охрид каде беа до...

Дуќанџиите задоволни од првомајскиот промет

06.05.08 07:34

Охридските дуќанџии задоволно ги тријат рацете За промајските празници прометот неколку кратно бил зголемен, а рака на срце зголемени беа и цените на производите и услугите За п...

Пајакот не може да постигне

06.05.08 07:30

Специјалното возило Пајак, деновиве имаше полни раце работа Поради првомајските празници и Самитот на претседатели пајакот беше ангажиран речиси дењоноќно Се подигаа возилата од...

По 20 години Холанѓаните се вракаат на охридската ривиера

06.05.08 07:10

По цели 20 години чартер авион со холандски туристи денеска ке слета на охридскиот аеродром Со него ќе дојде првата група од 70-на холандски туристи кои ќе одмараат на охридскот...

Dr Batkoski pod artikli