Охрид - Page 4038 of 4069 - OhridNews
Угостителите со петиција против работното време!

14.03.07 09:52

Охридските угостители не се согласуваат со предлогот на градоначалникот Александар Петрески, за изедначување на работното време на угостителските објекти во и вон туристичката с...

Советот да се самораспушти!!!

13.03.07 15:54

Советот на општина Охрид да одржи итна седница на која ќе се самораспушти, побара  независниот советник Петре Петрески – Калимеро Причина за ваквото барање на советникот П...

Реновирање – загадување?

13.03.07 10:40

Пред неколку недели пишувавме за реновирањето на познатиот охридски брод „Галеб“ што е во сопственост на фирмата АМАК односно Венко Шапкар Тогаш бродот во каналот беше изваден д...

Охридското Езеро нема да се дава под концесија!

13.03.07 10:22

Владата ќе го поништи Конкурсот за концесија на рибниот фонд на Охридското Езеро, дознава ohridnewscom Концесија нема да се дава до влегување во сила на новиот Закон за Рибарств...

Кој соработува со урбанистичката мафија!

13.03.07 09:30

Неполна недела откако Советот со тајно гласање го донесе Деталниот урбанисти план за Урбаната единица 7, Урбан модул 1, во јавноста не стивниваат реакциите, а партите продолжува...

Денеска до 12 степени!

13.03.07 09:07

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер Локално ќе има услови за слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува слаб снег Во Охрид ќе преовладува с...

Германски know-how за македонските и охридските занаетчии

12.03.07 18:42

Во охридскиот хотел „Милениум“ во тек е семинар на кој треба да се развие „Стратегија за развој на занаетчиската комора во Македонија“ Семинарот е организиран во соработка со За...

Рампите нелегални!?

12.03.07 02:35

Министерството за транспорт и врски овласти десетина државни инспектори да извршат увид на јавните патишта во повеќе општини во земјава Тројца од нив неодамна ја скенираа состој...

Вандализам !

12.03.07 02:08

За неполн месец во Охрид и Струга целосно уништени, украдени или сквернавени се четири спомен обележја Најпрвин цел на вандалите беше спомен плочата посветена на осудените револ...

Фото вест: „Провев“ во Општината

10.03.07 09:27

Иако е институција која работи за граѓаните на Охрид, Општината треба да биде пристапна и отворена за секој кој сака да заврши некоја работа, да се информира и слично Сепак, не ...

Dr Batkoski pod artikli