Свет - Page 309 of 322 - OhridNews
Oglas teren auto plus 2020
Пациентка заборавена во скенер

01.10.07 00:10

Една американка со часови била заробена во апарат за скенирање, откако техничарот ја заборавил и си отишол дома Откако конечно успеала да се извлече  некако од апаратот, сфатила...

Во Македонија од срцеви заболувања годишно умират 10 илјади луѓе

30.09.07 11:23

Со превенција од најрана возраст и едуцирање на најмладата популација за водење здрав начин на живот вклучувајќи здрава исхрана и  редовна физичка активност, може да се намали б...

Еден планинар загина, стотина исчезнати на Хималаите

30.09.07 01:09

Еден планинар загина а стотина се сметаат за исчезнати во силното невреме проследено со обилни врнежи од снег  во северниот дел на Хималаите Врската со планинарите од Русија, Ав...

Ослободен македонскиот заложник во Авганистан

29.09.07 16:00

Талибанците денеска го ослободија македонскиот државјанин, Ирфан Сулејмани, кој заедно со тројцата колеги од Меѓународниот комитет на Црвениот Крст, беше киднапирани неделава во...

Македонец киднапиран во Авганистан !

28.09.07 11:47

Службеник на Црвениот крст од Македонија е киднапиран во средата во Авганистан заедно со уште три лица Веста денеска ја потврди  македонското Министерство за надворешни работи П...

Светска промоција на новиот албум на охридскиот суперстар Четкар во Лондон !

27.09.07 01:22

Најголемата и најпознатата радио станица во светот за dance музика, „Minisтry od Sound“ во Лондон ќе  направи светска промоција на новиот албум на Владимир Четкар “WE WILL...

Електронски дневници за увид во успехот на учениците

24.09.07 00:05

Ерата на лажење на родителите за постигнатиот успех или бројот на изостаноците на училиште изгледа завршува благодарение на електронските дневници Родителите на учениците од 150...

Буш по грешка го прогласи Мендела за мртов

22.09.07 00:07

Најновио гаф на американскиот престедател Џорџ Буш кој по грешка го прогласи за мртов нобеловецот Нелсон Мендела ги збуни јужноафриканците бидејќи познатиот борец за човекови пр...

Канада ја призна Македонија под уставно име !!!

20.09.07 10:02

Канада ја призна Република Македонија под уставното име, соопшти денеска  организацијата на Обединетата Македонска дијаспора (ОМД) Се очекува Одлуката официјално  да биде соопшт...

Македонија и ЕУ денеска потпишуваат договор за визно олеснување

18.09.07 14:17

На заедничката церемонија што денеска ќе се одржи во Брисел, Република Македонија ќе ги потпише спогодбите за визно олеснување и реадмисија со Европската унија Спогодбата во име...

Dr Batkoski pod artikli