Свет - Page 323 of 344 - OhridNews
Опра доби сопствена кабелска мрежа

16.01.08 00:01

Туку што е објавено дека кралицата на америчките „тtalk show-а“ Опра Винфри и телевизиската компанија Discovery Communications, позната по многу популарни научни канали како што...

Лејди Ди сакала да се омажи за хирург, а Доди и бил само авантура

15.01.08 00:05

Еден од надобрите пријатели на трагично загинатата принцеза Дијана, Паул Бурел, на судот му раскажал сосема поинаква приказна од онаа која веќе десетина години кружи во медиумит...

Бритни преминува во ислам !?

14.01.08 00:07

Според најновиот развој на настаните Бритни Спирс е со намера да се омажи за својот нов дечко, папарацото Аднан Галиб Приказната се рашири откако Бритни се појави во венчаницата...

Голем облак водород ќе удри во нашата галаксија

13.01.08 01:22

Со брзина од 240 км/час на нашата галаксија и се приближува голем облак водород, а во моментот кога ќе удри во Млечниот пат  ќе настане вистинска пустош во тој дел на галаксијат...

Британија и дава нов поттик на нуклеарната енергија

11.01.08 01:31

Велика Британија даде „зелено светло“ за новата генерација нуклеарни централи и со тоа даде и потик за „ренесанса“ на нуклеарната енергија ширум светот Владата тврди дека Велика...

Умрел во кабина за гледање порно филмови !

09.01.08 00:59

Маж на 51-годишна возраст најден е  мртов во кабина за гледање на порно филмови во еден секси шоп во Сплит секси шоповите опасно место за разонода Лекарите претпоставуваат дека ...

Ф1: Хамилтон пред нов договор со Мекларен вреден 136 милиони долари !

08.01.08 11:00

Несудениот шампион од 2007 година и екстра голем талент, Луис Хамилтон е на чекор до нов договор до Мекларен Мерцедес Медиумите од островото објавија дека Хамилтон ќе потпише пе...

Човекот слон подготвен за операција

08.01.08 08:00

Кинезот Хуанг Чунчаи, познат како „човек слон“ е подготвен за втората операција за која се надева дека ќе биде успешна и ќе му овозможи нормален живот Докторите во јуни минатата...

Платила со непостоечка банкнота од 1000 евра !

07.01.08 17:43

Германка успеала да „пазари“ со непостоечка банкнота од 1000 евра Таа успеала со фалсификуваната „илјадарка“ да плати сметка за парфеми и гел за туширање во износ од 200 евра и ...

Рафа Бенитез пред отказ !

07.01.08 10:30

Стратегот на Ливерпул, шпанскиот менаџер Рафа Бенитез, е на тенок мраз и се поголеми се шансите тој да биде отпуштен, соопштија блиски луѓе на Рафа Шпекулациите дотолку повеќе с...

МИА Банер