Свет - Page 324 of 344 - OhridNews
Питон по грешка проголтал топчиња за голф наместо јајца

03.01.08 01:39

Австралиските ветеринари му го спасија животот на питонот кој проголтал четири голф топчиња мислејќи дека се јајца Брачен пар од Нобис Крик, Нов Јужен Велс, ставиле голф топчиња...

Кинезите по среќа на Кинескиот ѕид

02.01.08 11:30

Во олимписката 2008 година спортистите се надеваат на одлични резултати на Олимпијадата која на 8-ми август започнува во Пекинг Домаќините кинези пак и покрај температурата од -...

Среќна Нова 2008 година!

01.01.08 00:00

Многу здравје, среќа, љубов и бериќет во Новата 2008 година !!!

Евреите ќе ја прослават 5769, Кинезите 4706, Индусите 2065, а Муслиманите 1429 и 1430 нова година

31.12.07 12:25

Новата 2008 година први ќе пречекаат жителите на тихоокеанските острови и земјите на далечниот Исток, а последни неколку часови по нив жителите на западниот брег на САД и Аљаска...

ТВ Ватикан емитуваше репортажа посветена на Тоше Проески

25.12.07 19:32

ТВ Ватикан во специјалната божиќна програма  денеска емитуваше посебна репортажа посветена на духовната и хуманата посветеност на македонскиот поп пејач Тоше Проески Во 15 минут...

Француско семејство масакрирано во Мавританија !

25.12.07 02:55

Четири члена на семејство од Франција се убиени, а таткото со тешки прострелни рани е пренесен во болницата во местото Алег во Мавританија, откако биле нападнати од пљачкаши „Уб...

Како да се научат пандите да се бранат во дивината

24.12.07 10:00

Научниците во Кина размислуваат да употребат полициски кучиња кои ќе ги научат пандите да се борат, откако првата панда одгледана во резерват по пуштањето во дивина настрадала в...

Во Белград можете да отседнете во Хитлеровиот, а наскоро и во апартманот на Милошевиќ

23.12.07 00:04

Во новоотворениот белградски хотел “Mr President” наспроти белградската меѓуградска автобуска станица, во еден од апартманите се наоѓа портрет на Адолф Хитлер во уни...

Тоше личност на годината во Хрватска ! ! !

22.12.07 19:07

Македонскиот пејач Тоше Проески е личност на годината во изборот на хрватскиот интернет портал Dnevnikhr Дури  48 проценти од вкупно 21025 читатели на веб страницата на тв Нова,...

Дубаи гради ново светско чудо!

22.12.07 01:10

Проектот на новиот 1,1милијарди долари вреден парк во Дубаи ветува дека ќе бидете поблиску до праисториското доба отколку било кога порано Паркот наречен Restless Planet  ќе сод...

МИА Банер