Свет - Page 326 of 336 - OhridNews
Аргентинска седморка „на пат“

23.08.07 00:37

Една Аргентинка од градот Кориентес чека седморки кои биле зачнати без помош од лекови за плодност, објавил локалниот печат Породувањето со царски рез е закажано за 30 август Ро...

Путин остана без сладолед

22.08.07 01:03

Рускиот претседател Владимир Путин се нашол во необична ситуација, веднаш откако свечено го отворил авиовселенскиот салон МАКС 2007 Имено, веднаш по изложбата и разговорот со не...

Стотина луѓе голи позирале на швајцарски глечер

19.08.07 01:52

Повеќе стотини голи луѓе му позирале на во саботата на американскиот уметник Спенсер Туник  и формирале „жива скулптура“ на еден швајцарски глечер, за да да го свртат вниманието...

Кинески пар сака детето да го крсти @ !?

17.08.07 15:48

Какви се луди идеи можат да им паднат на памет на родителите додека бираат име за своето дете, покажува и последниот пример на кинески пар кој на своето дете сака да му го даде ...

Нисан разви систем за откривање возачи под дејство на алкохол !

15.08.07 00:39

Нисан го претстави новиот систем за превенција на возење под дејство на алкохол Целокупниот концепт засега е во последната фаза на испитување, а можноста за сериско вградување н...

Заради лош превод 47 пацент жртви на лекарска грешка !

14.08.07 00:59

Четириесет и седум пациенти на кои им се оперирани колената во една болница во Берлин , биле жртви на лекарска грешка заради лош превод на упатството за имплантирање протези „ Т...

Испил 4000 пива и од лименките направил автомобил !

12.08.07 00:14

Британски студент пиел по четири лименки пиво дневно, и така три години, за да собере доволно материјал за изработка на верна копија на „Форд Мустанг“ од 1965 година Како што об...

Змиите се опасни и мртви

11.08.07 00:23

Звечарките се опасни змии, дури и ако им е откината главата, а во тоа најдобро се уверил еден американски фармер Дени Андерсон ги хранел коњите кога на неговата фарма во држават...

Во Русија крокодил „паднал“ од небо !

09.08.07 01:50

Граѓаните на рускиот град Саров познат по нуклеарните тестирања биле прилично изненадени кога од „небо“ крокодил им паднал на плочникот Околу еден метар долгиот кајмански крокод...

Украл џип со бебе !!

08.08.07 10:37

Еден човек кој украл џип во Монтреал,набрзо го оставил, и најверојатно повикал полиција бидејќи во џипот нашол заспано бебе Мајката на бебето накртко го паркирала џипот во отмен...

Dr Batkoski pod artikli