Свет - Page 336 of 344 - OhridNews
Светски ден против пушењето!

31.05.07 09:55

Според Светската здравствена организација (СЗО), секоја година од штетните последици на чадот од цигари во светот умираат околу пет милиони луѓе, или статистички во светот на се...

NBA play off: На истокот неизвесно…

30.05.07 09:14

Кливленд комплетно се врати во игра во финалето од плеофот на истокот откако синоќа по втор пат го совлада Детроит пред своите навивачи 91:87 и ја израмни серијата на 2:2 Леброн...

Лажел дека е болен од леукемија за да добие порно слики

24.05.07 00:02

Еден Американец е осуден на 24 години затвор заради тоа што на интернет се претставувал како тинејџер болен од леукемија, со цел да наговори млади девојки да му праќаат фотограф...

Лукзузна јахта заринкала во Кан

22.05.07 09:34

Една од најголемите светски јахти, долга 108 метри, сопственост на саудискиот милијардер Насер Ал Рашид, заринкала блиску до канското пристаниште, Франција Луксузната јахта Лејд...

Сонцата победија во Тексас во натпревар на раб на инцидент!

15.05.07 08:54

Со неверојатна серија 12:1 во финишот на последната четвртина Феникс Санс направи комплетен пресврт и го доби четвртиот натпревар од полуфиналето во западната конференција на го...

Сакала да го продаде детето, па ја уапсиле

14.05.07 00:09

Португалската полиција уапсила една помлада жена која пред влез на самопослуга во Лисабон се обидувала да ја продаде својата 4 месечна ќерка Таа им се обраќала на минувачите и г...

Англиски научници создале вештачка крв

12.05.07 14:49

Научниците развиле вештачка пластична крв која би можела да послужи како замена за вистинска крв во итни случаи Научниците од Универзитетот во Шефилд изјавиле дека ова откритие ...

Марадона: Две ипол години не се дрогирам!

09.05.07 09:41

Иако некои аргентински медиуми дури го прогласија за мртов, легендата се враќа во живот Диего Армандо Марадона излезе од болница каде што месец дена се бореше за живот Веднаш по...

Погрешно му дијагностицирале рак и го довеле до банкрот

08.05.07 10:10

Британецот Џон Брендрик се наоѓа пред банкротирање, а сето тоа заради погрешна лекарска дијагноза Имено, докторите на Џон му дијагностицирале рак и му рекле дека има уште најмно...

Стравично: На сред ресторан си го исекол пенисот

03.05.07 00:31

Разбеснет маж, мината недела, втрчал во преполн лондонски ресторан, зел нож и пред сите си го отсекол пенисот На многумина присутни еден обичен излез, на пица, ќе им остане засе...

Dr Batkoski pod artikli