Свет - Page 335 of 345 - OhridNews
Змиите се опасни и мртви

11.08.07 00:23

Звечарките се опасни змии, дури и ако им е откината главата, а во тоа најдобро се уверил еден американски фармер Дени Андерсон ги хранел коњите кога на неговата фарма во држават...

Во Русија крокодил „паднал“ од небо !

09.08.07 01:50

Граѓаните на рускиот град Саров познат по нуклеарните тестирања биле прилично изненадени кога од „небо“ крокодил им паднал на плочникот Околу еден метар долгиот кајмански крокод...

Украл џип со бебе !!

08.08.07 10:37

Еден човек кој украл џип во Монтреал,набрзо го оставил, и најверојатно повикал полиција бидејќи во џипот нашол заспано бебе Мајката на бебето накртко го паркирала џипот во отмен...

На 59 -годишна жена изваден молив од главата !

07.08.07 11:24

На 59-годишната германка хирурзите од главата и го отстраниле моливот кој скоро цел живот и предизвикувал главоболки и крварење од носот, пишува весникот „Билд“ Маргарет Вегнер ...

Оперирале на светло од мобилни телефони

31.07.07 00:35

Буенос Аирес – Леонардо Молина (29) се нашол на операциона маса во болница во едно мало аргентинско гратче, кога снемало струја Генераторот што требало да послужи како алтернати...

Во Индонезија родено дете со брада

11.07.07 01:55

Стотици Индонезијци пристигнале во мало гратче на островот Целебес за на момент да го видат бебето родено со долга брада „Луѓето сакаат со свои очи да го видат тоа необично бебе...

Калашниковот го прослави 60-от роденден

07.07.07 20:08

Со топовска стрелба и со грандиозен огномет на свеченоста во Москва и беше оддадена почит  на легендарната јуришна пушка АК 47, попозната како „калашников“, која пред 60 години ...

Паѓале пари од небо?!

07.07.07 10:18

Кога дента седнала да го вози својот автомобил, една млада Германка од местото Вормс не можела ни да претпостави какво изненадување ја чека После кратко возење во ретровизорот з...

Вадиш кравата – штедиш енергија

06.07.07 08:47

Во средиштето на една италијанска компанија во Милано, веќе неколку дена вработените не мораат да ги носат до скоро задолжителните кравати и сакоа Не е таа одлука на директорите...

Просечна плата во Хрватска 650 евра

04.07.07 01:57

Просечната априлска месечна нето плата во Хрватска изнесувала 4750 куни (околу 650 евра), што е номинален пад за 0,8, а реален за 1,5 отсто во однос на март, годинава, соопштил ...

МИА Банер