Свет - Page 333 of 337 - OhridNews
Охрид претставен на РТЦГ

23.02.07 01:26

Получасовна емисија за Охрид синоќа беше прикажана на сателитскиот канал на националната телевизија на Црна Гора – РТЦГ Емисијата “Запис“беше посветена на неодамнешната по...

Србија. Хирурзи се истепале сред операција.

23.02.07 01:20

Рутинска операција на слепо црево, за малку ќе се претворела во катастрофа кога двајца хирурзи од белградската Универзитетска детска клиника се скарале, излегле од операциона са...

Хрватска. Шеќерни кесички со лик на Хитлер!

21.02.07 01:21

Доказ дека злите духови од минатото на овие балкански простори живеат и во сегашноста се два случаи поврзани со настаните во Втората светска војна Еден во Охрид, кршењето на спо...

Почина изумителот на „далечинското“ !

18.02.07 10:54

Во 93 година од животот умре еден од двајцата изумители на направата без која тешко можеме да го замислиме современиот живот Неговото име е Роберт Адлер, а заедно со Еуген Поли ...

Развод заради интернет

12.02.07 19:35

Една жена од Египет побарала развод затоа што нејзиниот маж по цели ноќи го пребарува интернет и само и` се обраќа преку електронска пошта, пишуваат тамошните весници „Мажот пот...

Најтоплиот јануари во историјата

11.02.07 19:01

Изминатиот месец бил најтоплиот јануари во историјата на климатолошки мерења, што додатно докажува дека испуштањето стакленички гасови предизвикува глобално затоплување, објавиј...

2007 – година на еднакви можности за сите

09.02.07 18:47

Годината 2007 е Европска година на еднакви можности за сите Но, колкав е навистина проблемот со дискриминацијата и нееднаквоста денес во Европа Едно европско истражување (Euro B...

Децата се` повеќе изложени на интернет порнографија

07.02.07 21:00

Една студија покажа дека се` повеќе деца и тинејџери се изложени на интернет порнографија, главно после случајно отворање на експлицитни web страници додека безгрижно сурфаат по...

Кинез носел (и не извадил) леќи една година

05.02.07 23:27

Во Кина има мнооогу луѓе, па не е ни чудно што секогаш доаѓаат вести за секакви чудни работи 40 – годишниот Лиу почнал да носи контакт – леќи пред една година, а ник...

Дискетата „оди“ во историја

01.02.07 16:35

Познавачите на компјутерскиот пазар одлучиле дека е време да се поздрават со дискетата Големиот синџир компјутерски продавници PS World објавил дека веќе нема да продава од овие...

Dr Batkoski pod artikli