Војна во украина - Page 103 of 108 - OhridNews

Војна во украина

04.03.22 14:17

Кремљ го чека одговорот на Украина за продолжување на преговорите

Кремљ соопшти дека го чека одговорот на Украина за продолжување на ...

04.03.22 14:14

Кан: Судот во Хаг почна со истраги на воени злосторства…

Истражителите на Меѓународниот кривичен суд (МКС) почнаа да ги истр...

04.03.22 12:30

Во војната во Украина досега загинаа 28 деца, 64 се…

За осум дена, колку што трае руската инвазија врз Украина, загинаа ...

04.03.22 11:58

МААЕ: Нема истекување на радиоактивен материјал од украинската нуклеарна централа…

Безбедносни системи на украинската нуклеарна централа Запорожје не ...

04.03.22 11:25

Вонреден министерски на НАТО за одговор на руската агресија

Министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО заедно со...

04.03.22 10:41

Европските берзи втор ден по ред во пад

Акциите на европските берзи од утринава бележат пад, втор ден по ре...

04.03.22 10:38

„Тајмс“: Зеленски преживеал најмалку три обиди за атентат во последните…

Британскиот весник „Тајмс“ информира дека украинскиот претседател В...

04.03.22 08:44

Нема жртви, но има ранети во нападот врз нуклеарната електрана…

По извршениот увид во петкатницата за обука на нуклеарната електран...

04.03.22 08:39

Украинските власти информираат дека нуклеарната централа Запорожје е окупирана од…

Украинската нуклеарна централа Запорожје е окупирана од руски сили,...