Војна во украина - Page 105 of 110 - OhridNews

Војна во украина

05.03.22 09:44

Зеленски: НАТО даде зелено светло за продолжување на бомбардирањето на…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изрази жалење поради „на...

05.03.22 09:28

Привремен прекин на огнот во Мариупол и Волноваха за отворање…

Руските сили денеска во 10 часот по московско време ќе го прекинат ...

05.03.22 09:26

Путин до Шолц: Викендов ќе се одржи третата рунда разговори…

Рускиот претседател Владимир Путин во телефонски разговор со герман...

04.03.22 16:21

Столтенберг: НАТО не бара војна со Русија

НАТО е дефанзивен пакт и наша цел е да ги чуваме нашите 30 земји-чл...

04.03.22 14:28

Путин: Немаме никакви лоши намери кон нашите соседи

Секогаш сме кажувале, немаме никакви лоши намери кон нашите соседи,...

04.03.22 14:17

Кремљ го чека одговорот на Украина за продолжување на преговорите

Кремљ соопшти дека го чека одговорот на Украина за продолжување на ...

04.03.22 14:14

Кан: Судот во Хаг почна со истраги на воени злосторства…

Истражителите на Меѓународниот кривичен суд (МКС) почнаа да ги истр...

04.03.22 12:30

Во војната во Украина досега загинаа 28 деца, 64 се…

За осум дена, колку што трае руската инвазија врз Украина, загинаа ...

04.03.22 11:58

МААЕ: Нема истекување на радиоактивен материјал од украинската нуклеарна централа…

Безбедносни системи на украинската нуклеарна централа Запорожје не ...