Војна во украина - Page 105 of 107 - OhridNews

Војна во украина

01.03.22 10:48

Османи: Уште 50 граѓани чекаат евакуација од Украина, се очекува…

Од вкупно мапираните  100 граѓани и нивни семејства во средина на ј...

01.03.22 08:36

Зеленски повикува Русија да биде запрена додека гранатирањето продолжува

Украинскиот претседател Володимир Зеленски повика Русија да се запр...

28.02.22 13:20

Во Белорусија почнaa преговорите меѓу Русија и Украина

Преговорите меѓу делегациите на Русија и Украина за решавање на кри...

28.02.22 10:58

Украинската делегација пристигна крај белоруската граница за да преговара со…

Украинската делегација пристигна покрај украинско-белоруската грани...

28.02.22 10:45

Русија најави „отворен и безбеден“ коридор за украинските цивили да…

Руската војска денеска најави „отворен и безбеден“ коридор за украи...

28.02.22 08:29

Белорусија: Се е подготвено за почеток на преговорите меѓу Русија…

Белоруското Министерство за надворешни работи соопшти дека се е под...

28.02.22 08:25

Зеленски: Следните 24 часа се клучни за Украина

Следните 24 часа ќе бидат клучни за Украина во борбата против руска...

27.02.22 23:22

Кличко: Не е можна евакуација од Киев, опколени сме, неговиот…

Евакуацијата на цивилите од Киев сега не е возможна Главниот град н...

27.02.22 23:17

ЕУ испраќа воена помош за Украина, Русија најави жесток одговор

Шефот на ЕУ дипломатијата, Жозеп Борел, ги соопшти деталите од одлу...