Војна во украина - Page 102 of 108 - OhridNews

Војна во украина

05.03.22 15:36

Путин: Воведувањето зона на забранети летови над Украина би имало…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека секоја земја...

05.03.22 13:05

Одложена евакуацијата на цивилите од Мариупол, тврдат градските власти

Евакуацијата на цивилите од Мариупол е одложена, соопшти градскиот ...

05.03.22 11:23

Орлов: Од Мариупол ќе извлечеме до 9.000 лица

Заменик градоначалникот на Мариупол, Серхи Орлов, за Би-Би-Си денес...

05.03.22 10:45

Масовен мирен собир на „Плоштадот на слободата“ во Херсон

Масовен мирен собир почна на Плоштадот на слободата, во центарот на...

05.03.22 09:44

Зеленски: НАТО даде зелено светло за продолжување на бомбардирањето на…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изрази жалење поради „на...

05.03.22 09:28

Привремен прекин на огнот во Мариупол и Волноваха за отворање…

Руските сили денеска во 10 часот по московско време ќе го прекинат ...

05.03.22 09:26

Путин до Шолц: Викендов ќе се одржи третата рунда разговори…

Рускиот претседател Владимир Путин во телефонски разговор со герман...

04.03.22 16:21

Столтенберг: НАТО не бара војна со Русија

НАТО е дефанзивен пакт и наша цел е да ги чуваме нашите 30 земји-чл...

04.03.22 14:28

Путин: Немаме никакви лоши намери кон нашите соседи

Секогаш сме кажувале, немаме никакви лоши намери кон нашите соседи,...