Војна во украина - Page 104 of 110 - OhridNews

Војна во украина

06.03.22 09:37

Украинската војска жестоко ги брани Чернихив и Мариупол

Генералштабот на украинската армија, утринава, во 6 часот по локалн...

06.03.22 08:52

ОН: Во Европа се развива најбрзо растечка бегалска криза од…

Бројот на бегалци кои бегаат од војната во Украина наскоро би можел...

06.03.22 08:49

Украинската војска тврди дека Русија сака да ја заземе браната…

Украинската војска утринава предупреди дека руските сили сакаат да ...

06.03.22 08:47

Боиченко: Мариупол се соочува со хуманитарна блокада

Градоначалникот пристанишниот украински град Мариупол, Вадим Боичен...

05.03.22 18:49

Зеленски: Украина ги држи клучните градови

Украинските сили ги држат клучните градови во централниот и југоист...

05.03.22 15:36

Путин: Воведувањето зона на забранети летови над Украина би имало…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека секоја земја...

05.03.22 13:05

Одложена евакуацијата на цивилите од Мариупол, тврдат градските власти

Евакуацијата на цивилите од Мариупол е одложена, соопшти градскиот ...

05.03.22 11:23

Орлов: Од Мариупол ќе извлечеме до 9.000 лица

Заменик градоначалникот на Мариупол, Серхи Орлов, за Би-Би-Си денес...

05.03.22 10:45

Масовен мирен собир на „Плоштадот на слободата“ во Херсон

Масовен мирен собир почна на Плоштадот на слободата, во центарот на...