Војна во украина - Page 107 of 108 - OhridNews

Војна во украина

27.02.22 23:17

ЕУ испраќа воена помош за Украина, Русија најави жесток одговор

Шефот на ЕУ дипломатијата, Жозеп Борел, ги соопшти деталите од одлу...

27.02.22 21:56

Русија првпат призна дека има жртви и повредени во војната…

Русија денеска за првпат од почетокот на војната во Украина, пред ч...

27.02.22 17:07

Украинците тврдат дека за седум пати е зголемено нивото на…

Стандардното ниво на радијација во затворената нуклеарна централа в...

27.02.22 17:03

Путин нареди руските нуклеарни сили да се стават во борбена…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска нареди руските нуклеарни...

27.02.22 15:12

Украинските сили го контролираат Харков

Украинските сили денеска го одбија рускиот напад врз Харков, вторио...

27.02.22 14:49

Украина се согласи на преговори во Гомел во Белорусија

Украина се согласи на преговори во Гомел во Белорусија, а руската д...

27.02.22 12:10

Во Полска преминале 156 илјади бегалци од Украина, ЕУ го…

Од почетокот на рускиот напад на Украина во соседна Полска преминал...

27.02.22 12:04

Обновено: Според Киев, руската страна досега има загуби од 4.300…

Украинската заменик-министерка за одбрана, Хана Малијар, денеска об...

27.02.22 11:50

Руски трупи навлегоа во Харков, во Киев ситуацијата е мирна…

Украинските сили денеска се бореле со руските војници на улиците на...