Војна во украина - Page 10 of 110 - OhridNews

Војна во украина

20.12.22 09:59

Путин: Ситуацијата во окупираните територии на Украина е исклучително тешка

Рускиот претседател Владимир Путин првпат ја нарече „исклучително т...

14.12.22 09:48

Зеленски: Украина ги собори сите 13 дронови во нападот во…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска изјави дека ук...

13.12.22 14:10

Кремљ: Украина мора да ја признае руската анексија пред какви…

Украина мора да ги предаде териториите анектирани од Русија пред ка...

13.12.22 13:00

Зеленски: На Украина и се потребни 800 милиони евра за…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски оцени денеска дека Украи...

11.12.22 15:16

Уништена енергетската инфраструктура во Одеса, украинските сили возвратија во Мелитопол

Јужна Украина и ноќеска беше погодена од напади од Русија, која лан...

03.12.22 10:21

Клевери: Путин мировните преговори може да ги искористи за да…

Шефот на британската дипломатија Џејмс Клевери во интервју за Телег...

02.12.22 15:51

Кремљ: Путин е отворен за разговори за можно решение во…

Претседателот Владимир Путин е отворен за разговори за можното реше...

02.12.22 10:13

Марин: Војната во Украина покажа дека Европа не е доволно…

Финската премиерка, Сана Марин, денеска во Сиднеј изјави дека Европ...

26.11.22 10:17

Почна евакуацијата од Херсон

Украинските власти почнаа да ги евакуираат граѓаните од градот Херс...