Војна во украина - Page 9 of 105 - OhridNews

Војна во украина

23.10.22 11:20

Г7 го осуди киднапирањето на раководството на нуклеарната централа Запорожје

Групата седум најразвиени земји во светот (Г7) денеска соопшти дека...

22.10.22 21:23

Речиси милион и пол корисници во Украина се без струја…

Повеќе од еден и пол милион корисници на компаниите за дистрибуција...

22.10.22 13:13

Шмигал предупреди на „ново мигрантско цунами“ доколку Русија продолжи со…

Украинскиот премиер Денис Шмигал предупреди на „ново мигрантско цун...

20.10.22 09:38

Украина воведува рестрикции на електрична енергија низ целата држава поради…

Украина денеска првпат воведуваат рестрикции на електрична енергија...

17.10.22 08:44

Неколку експлозии одекнаа во Киев

Неколку експлозии одекнаа во раните утрински часови во Киев, точно ...

16.10.22 10:08

Лукашенко: Конфликтот во Украина може да биде решен за една…

Конфликтот во Украина може да се реши во рок од една недела, а зави...

16.10.22 10:02

Маск се премисли: Ќе продолжиме да ја финансираме Украина и…

Илон Маск синоќа изјави дека неговата ракетна компанија „СпексИкс“ ...

14.10.22 14:50

Во Белорусија прогласено високо ниво на опасност од тероризам

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко денеска изјави де...

14.10.22 10:43

Амбасадорите на ЕУ одобрија мисија за обука на 15.000 украински…

Амбасадорите на ЕУ денеска едногласно одобрија мисија за воена обук...