Војна во украина - Page 6 of 101 - OhridNews

Војна во украина

10.10.22 15:50

Медведев: Првата епизода одиграна, ќе има и други

Првата епизода е одиграна, ќе има и други, изјави денеска заменик п...

10.10.22 09:34

Напади во Украина, ракетиран центарот на Киев

Утринава одекнаа неколку силни детонации во центарот на Киев, јавув...

09.10.22 13:16

Руски нуркачи го испитуваат мостот на Крим по експлозијата

Руски нуркачи денеска од морето го испитуваат мостот на Крим, клучн...

09.10.22 11:20

Зеленски: Украинските сили водат жестоки битки во Бахмут

Украинските сили водат жестоки битки во важниот источен град Бахмут...

09.10.22 11:14

Путин ги зголемува безбедносните мерки на мостот на Крим

Рускиот претседател Владимир Путин синоќа потпиша указ за зајакнува...

09.10.22 11:10

Русија назначи нов командант на трупите кои се борат во…

Руската војска денеска објави дека назначува нов командант на своит...

06.10.22 12:23

Усвоени новите санкции против Русија, се дискутира уште за дерогација…

Европската Унија официјално го усвои осмиот пакет санкции против Ру...

05.10.22 12:06

Путин ги потпиша законите за приклучување на четирите украински региони…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги потпиша законите со к...

05.10.22 09:35

Форбс/Русија – 700.000 луѓе ја напуштиле Русија по повикот за…

Речиси милион Руси ја напуштија земјата во последните две недели от...