OhridNews TV - Page 17 of 24 - OhridNews
Последното видео интервју на спортската легенда Александар Леко Радич на OhridNews

17.06.16 14:01

Во 87та година од животот, ноќеска нешто по полноќ во Охрид почина спортската легенда Александар Леко Радич, таткото на маратонското пливање и творецот на плејада врвни пливачи ...

Видео: Семејството на убиениот Димитар Матиловски бара преквалификација на обвинителниот акт

06.06.16 15:07

Роднини и блиски пријатели на охриѓанецот Димитар Матилоски, кој беше убиен во тешкиот инцидент што се случи на прославата на Нова Година во центарот на Охрид, денеска, се собра...

Осветени конаците кај црквата Св. Богородица Захумска во Заум

06.06.16 14:21

Со верски церемонии и богослужба со која чиночалствуваше митрополитот Охридски и Македонски и поглавар на Македонската православна црква – Охридска архиепископија ГГ Стефа...

Видео+фото: По десетти пат протести на „Протестирам“ и концерт на „Белизе бенд“ во Охрид

31.05.16 20:20

Во организација на Граѓанското движење „Протестирам“ денеска во Охрид по десетти пат се одржа мирен протест, на кој граѓаните го изразија своето незадоволство од одлуката за або...

Охридско Езеро полно до врв (фото + видео)

24.05.16 20:51

Врнежите оваа пролет и надојдените реки го кренаа нивото на Охридското Езеро Хидролошката ситуација е позитивна, што поволно ќе влијае и на производството на електрична енергија...

Видео: Како поминаа паралелните протести во Охрид

17.05.16 22:05

Попладнево во Охрид повторно беа организирани паралелни протести од страна на Граѓанското движење „Протестирам“ и „Граѓанското движење за одбрана на Македонија“ Поддржувачите на...

Видео: Млада мечка се шета во близина на Пештани

17.05.16 21:57

Млада мечка се спуштила од падините на Галичица непосредно до селото Пештани Мечето било забележано вчера околу 18 часот во близина на селото после хотелот „Десарет“ од спротивн...

Видео: Охриѓанец час и половина блокираше улица бидејќи кола му ја удрила внуката

14.05.16 21:09

Охриѓанецот Мевљаим Арифи, денеска час и половина ја блокираше улицата „Стив Наумов“ непосредно пред индустриската зона во комплексот „Слобода“, револтиран од инцидентот што се ...

Туристи: Скопје е кич, Охрид треба да биде престолнина на Македонија

02.05.16 09:45

Продолжениот празничен викенд го донесе и првиот поголем бран туристи во Охрид Покрај домашните, најбројни на ривиерата се гостите од соседните земји и регионот Тие се одушевени...

Видео: „Протестирам“ и „ГДОМ“ едни наспроти други во Охрид

28.04.16 08:15

Во тензична атмосфера поминаа протестите кои во организација на Граѓанското движење „Протестирам“ и „Граѓанското движење за одбрана на Македонија“ се одржаа вчера во Охрид Бидеј...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер