Спорт + - Page 2 of 3 - OhridNews

Спорт +

03.02.23 14:15

Китески во Спорт +: Оваа сезона да оствариме добар пласман…

Градскиот ракометен клуб Охрид пред стартот на сезоната 2022/23 ост...

27.01.23 14:58

Станковски во Спорт +: Охрид добива уникатен спортски настан кој…

Охрид во 2023 година ќе организира уникатен настан на кој ќе бидат ...

09.01.23 09:05

Видео + фото: Охриѓанка се спушти во длабочините на Црвеното…

На 24 декември охриѓанката Симона Трповска се спушти до 102 метери ...

26.08.22 15:02

Иван Цветкоски во Спорт +: Охридскиот пливачки маратон треба да…

Претстојниот викенд во организација на АК „Охрид трчаТ“ во Охрид ќе...

19.08.22 12:57

Спорт + со еден од најголемите кошаркарски таленти во Македонија…

Младиот охриѓанец Петар Бошалески се смета за еден од најголемите к...

08.06.22 13:25

Спорт+: Охридскиот херој Марко Пејчиновски ова лето пред себе постави…

Откако ја започа својата пливачка кариера до денес прави подвизи ко...

01.04.22 15:53

Ристески во Спорт+: ГРК Охрид има светла иднина, кадетите во…

Иднината на ракометот во Охрид е светла, вели стратегот на кадетски...

10.03.22 13:26

Раде Стојановиќ во Спорт+: Целта е исполнета, мојата мисија во…

ГРК Охрид иако е најмлад тим во Супер лигата, изминатите три сезони...

02.12.21 16:14

Спорт +: Се вжештува атмосферата пред Езерското ракометно дерби на…

На 4 декември, сабота, со почеток во 19 часот, во салата „Билјанини...