Спорт - Page 3786 of 3921 - OhridNews
Oglas teren auto plus 2020
Ренова лесно во 2 коло

29.06.08 01:14

Фудбалерите на Тетовска Ренова со 2-0 ја совладаа Ријека и се пласираа во второто коло од Интертото купот Творец на победата, на реванш мечот кој се одигра на “Градски“ во Скопј...

Започна БП во Кик -бокс ! !

28.06.08 15:05

Со натпреварите во квалификацискиот дел денес во Охрид започна балканското првенство во Кик бокс Во текот на денешниот ден ќе има нешто повеќе од шеесетина борби по кои ќе бидат...

“Лешани – Лирија“ – втор дел ! !

28.06.08 10:04

Првакот во Општинската Фудбалска Лига, екипата на Лешани ќе го преигра бараж мечот за влез во третата фудбалска лига Југозапад против екипата на Лирија од Ресен Првиот натпревар...

Охридските атлетичари во потврда на одличната форма ! !

28.06.08 09:47

Утре на Градскиот стадион во Скопје со почеток во 17 часот ќе се одржи Поединечно првенство на Македонија за јуниори-ки, родени 1989 година и помлади На првенството ќе им биде д...

Марјан Лазовски на кормилото на АМАК СП ! !

28.06.08 09:37

Марјан Лазовски е новиот “шеф“ во Охридскиот АМАК СП Раководството на клубот кој се подготвува за броба на два фронта се одлучи за Лазовски кој мината сезона седеше на клупата н...

Денес и утре Кик-Бокс во Охрид ! !

28.06.08 09:20

Охрид и Спортската сала „Билјанини Извори“ викендов се домаќини на Балканското првенство во кик бокс Днешниот ден е квалификациски а борбите започнуваат во 10 часот а ќе траат с...

АМАК СП со нов изглед ! !

27.06.08 12:21

Како се приближува крајот на преодниот рок, се поизвесно е дека во играчкиот дел од новата сезона АМАК СП ќе добие нов изглед Во очекување на пополнување на тренерското место и ...

Поставувањето на тартан = подобри резултати ! !

27.06.08 11:49

Последниот настап на македонските атлетичари на Купот на Европа во Словачка, е само уште една потврда на онаа народната “колку пари – толку музика“ Пред заминување на натпревар ...

Виља само гледач во финалето ! !

27.06.08 10:06

Најдобриот стрелец на ЕП Давид Виља ќе го пропушти финалниот меч против Германија в Недела Шпанскиот напаѓач го напушти теренот во 35 минута поради повреда, а на негово место ша...

“Arivederci“ Донадони ! !

27.06.08 09:54

Заврши авантурата на Роберто Донадони на селекторската позиција на Светскиот првак Италија   Кормиларот на “аѕурите“ пред самиот почеток на ЕП потпиша нов две годишен договор, н...

Dr Batkoski pod artikli