Охрид - Page 1161 of 1172 - OhridNews
Охридски пливачки маратон по 21-ви пат

20.07.07 09:21

Најголемата спортска манифестација кај нас Охридскиот пливачки маратон – ОПМ,  кој од оваа година е во серијата Гран При (Grand Prix) на ФИНА,  годинава ќе се одржи по 21 ...

Охриѓани тврд орев за прволигашите !

19.07.07 09:05

Охриѓани се покажаа како тврд орев за Кичевски Напредок на чија  клупа седи охриѓаницот Драган Бочески И покрај солидниот отпор сепак второлигашот на крај забележа уште еден пор...

Вујовиќ за ohridnews: Да стигнеме до полуфиналето , потоа се` е можно !

18.07.07 14:59

Јуниорската ракометна репрезентација на Македонија во Охрид ги продолжува подготвките за претстојното СП кое од 13 до 28 август ќе се игра во  Македонија, а еден од градовите до...

Охриѓанецот Селман на ЕП последен во трискок !

17.07.07 19:19

Охриѓанецот  Реџеп Селман прескокна само 14,84 метри и го освои последното 20 место во трискок на Европското првенство за постари младинци до 23 години кое се одржа во Дебрецин ...

Ракометните јуниори на подготовки во Охрид !

13.07.07 09:38

Машката јуниорска репрезентација на Македонија која се подготвува за Светското првенство што од 13 до 26 август ќе се одржи во нашата земја, го заврши првиот дел од тренинзите и...

Охрид деновиве центар за боречки вештини !

12.07.07 13:27

Од понеделникот до недела во комплексот “Орце Николов“ 40 џуџицу и иаидо натпреварувачи учествуваат на семинар зад чија организација стои Кендо и иаидо федерацијата на Македониј...

Ф.К. Охрид ги започна подготовките за новата сезона

11.07.07 15:59

Од пред една недела на терените на спортскиот центар “Билјанини извори“ фудбалерите на Охрид кои по подолго време се вратија во втората лига , ги започнаа подготовките за новата...

Јуниорите на Еврофудбал триумфираа на турнирот во Албанија !

11.07.07 10:05

Повеќе од успешно заврши турнирот во Драч ,Албанија на кој триумфираа Јуниорите на Еврофудбал Задоволни беа со полуфинале, а завршија на прво место Во конкуренција на 12 екипи о...

Охриѓанецот Селман Реџеп ќе настапи на ЕП за атлетичари до 23 години !

11.07.07 10:00

Охриѓанецот Селман Реџеп по настапот на ЕП кое во почетокот на март се одржа во Англискиот град Бирминген и Балканијадата во Софија,во дресот на репрезентацијата ќе се појави на...

Вардар го “однесе“ Охрид !

09.07.07 10:43

Во пријателски натпревар на „Билјанини извори“, фудбалерите на Вардар убедливо со 3-0 го совладаа новиот вторлигаш Охрид По поразот 1-0 од Тирана и ремито 0-0  против албанскат...

Dr Batkoski pod artikli