Охрид - Page 1162 of 1172 - OhridNews
На Антички: Милески за 30-на секунди го нокаутита Бугаринот Маринчев!

08.07.07 12:52

Зоран Милевски го нокаутираше бугарскиот колега  Јавор Маринчев во најинтересната борба што во рамките на кик бокс спектаклот се одржа синоќа на Античкиот театар во Охрид Со ова...

Тениски клуб Охрид

07.07.07 13:19

Најдобрите тенисери во светот се на Вимблдон кој деновиве завршува, но тенис се игра и во нашиот град Тенискиот клуб „Охрид“, многу фино уреден, дава можност за практикување рек...

Ристовски не патува за Италија, се спрема за Охридскиот маратон !

07.07.07 09:54

Викендов  традиционалнта италијанска трка помеѓу Капри и Наполи ,36 км долгиот маратон, ќе биде третата станица во натпреварите од Светската серија Според официјалната веб стран...

Кик бокс спектакл во Охрид

06.07.07 15:31

Борба на гладијатори , е наречен кик-бокс спектаклот што на 7 јули (сабота) ќе се одржи на Античкиот театарОрганизатор на спектаклот е Македонската кик-бокс федерацијаГлавен нас...

Вечното дерби на старот ,АМАК ќе гостува на шампионот

06.07.07 09:33

Новата сезона во кошаркарската Суперлига ќе стартува на 6 октомври, а најинтересен дуел ќе биде вечното скопско дерби помеѓу МЗТ Скопје и Фершпед Работнички Охридскиот суперлига...

Вардар поразен во Охрид !

05.07.07 10:53

Фудбалерите на Вардар минимално 1-0 беа  поразени  на првата контрола во Охрид Освојувачот на македонскиот куп беше поразен од албанскиот првак Тирана ,со голот на  репрезентати...

Солиден настап на едриличарите на „Амак“ во Варна

04.07.07 17:35

Едриличарите од  „АМАК СП-БОФОР“,  од 2806 до 01072007 год зедоа учество на   26-та интернационална регата „ БРИЗ“, што се одржа во Варна, Бугарија, на која тие постигнаа солидн...

ФК Охрид ги започна подготовките за претстојната сезона

04.07.07 01:44

Новиот второлигаш екипата на Охрид ги започна подготовките за претстојната сезона која започнува на 4 Август Под водство на тренерот и играч  Гоце Маркоски на првиот тренинг се ...

Фудбалските јуниори од Охрид во Албанија !

29.06.07 12:43

Школата за фудбал Евро фудбал постои 7 години а низ неа поминале голем број играчиМоментално школата брои околу 120 деца поделени во неколку категорииПо освоеното прво место во ...

Фудбалерите на Тирана на подготовки во Охрид

28.06.07 08:52

Најтрофејниот албански клуб и актуелен шампион на Албанија, Тирана како база за подготвки за квалификациите во ЛШ го одбрааОхридското езеро и одличните климатски услови кои ги н...

Dr Batkoski pod artikli