Охрид - Page 1171 of 1173 - OhridNews
Лекот е пет пари, ама …

16.02.07 01:18

Кајак – кану федерацијата влегува во 6-та деценија од своето постоење Традиција за респект Но ситуацијата во која се наоѓа кајак – кану спортот воопшто не е розова Н...

Охрид повторно ке биде домаќин на црвено – жолтите

15.02.07 08:51

Тимот што победува не се менува вели фудбалската логика Селекторот на македонскта репрезентација Среќко Катанец не сака ништо да менува па така  Охрид повторно е избран за база ...

Џајо на жешката клупа на Илинден

14.02.07 01:49

Фенреџијата во втората фудбалска лига, екипата на Илинден, го назначи Зоран Ѓорески за нов шеф на стручниот штаб За популарниот Џајо ова  е прво тренерско искуство, а пред себе ...

Уште еден избор на најдобрите во кајак и кану

13.02.07 09:42

Откако паралелната федерација неодамна ги прогласи најдобрите за 2006, деновиве  тоа го направи и  Федерацијата за Кајак – Кану на Мирни води на РМакедонија Најдобрите во ...

АНЃЕЛКО ЛАЗОРОСКИ – Кајакар на Македонија за 2006

05.02.07 16:09

Кајак и кану федерацијата на Македонија на мирни води ги избра најдобрите за 2006 Изборот који се случи во Струга мина во апсолутна доминација на кајак кануистите на „Црн Дрим“ ...

Охриѓанецот Јакимоски од Илинден премина во албанската Аполонија

04.02.07 14:09

Фудбалерот на ФК “Илинден“, Александар Јакимоски до крајот на сезоната ке биде дел од албанскиот суперлигаш “Аполонија“ од Фиер Јакимоски (23) кој потекнува од охридската школа...

Охриѓанецот ГоцеТолески во Бундеслигата

31.01.07 19:25

Екс репрезентативецот на Македонија, охриѓанецот Гоце Толески, официјално е нов член на бундес-вторлигашот Бургхаузен Гоце Толески, фудбалската кариера ја започна во пионерскат...

Андоноски го напушта РК “Климент Охридски“!?

31.01.07 01:29

24 февруари е датумот кога треба да започне вториот дел од  ракометното првенство во Македонија Состојбата во домашниот  ракомет е очајна Со иклучок на првопласираните екипи Вар...

Охрид ја загуби спортската сала “Билјанини извори“!?

30.01.07 15:47

Јавното претпријатие за стопанисување со спортски објекти соопшти дека го раскинaло Договорот за закуп на СРЦ “Билјанини извори“ – Охрид, склучен со ЈП “Охридски Комуналец...

Започнаа борбите на полициската Балканијада

19.01.07 02:28

Охрид e домаќин на Првото Балканското полициско првенство во борење во Грчко-римски стил, во чии рамки деновиве се одржa и првата Балканска конференција за спорт и едукација на ...

МИА Банер