Охрид - Page 4035 of 4151 - OhridNews
Oglas teren auto plus 2020
Промоција на новиот албум на Владимир Четкар „We Will Never End“ во Охрид

19.10.07 13:33

„We Will Never End“  е новиот албум на познатиот охридски музичар Владимир Василевски Четкар, што ќе биде промовиран во сабота на 20 октомври во дискотеката „Парк“ во Охрид Симб...

Бројот на сообраќајни несреќи во Охрид двојно намален !

19.10.07 06:44

Околностите под кои се случи тешката сообраќајна несреќа во која загина македонската музичка ѕвезда Тоше Проески,  како и првичните проценки дека возилото со кое тој патуваше за...

Бродот на Велија „заринка“ кај Грашница !

19.10.07 06:29

Новиот брод на познатиот бизнисмен и сопственик на А1 телевизија, Велија Рамкоски,(CAN)заглави на првото патување откако поради преголема тежина приколката на која беше пренесув...

Вработените од Радио Охрид денеска протестираат !

18.10.07 09:32

Вработените во јавните локални радиостаници, меѓу кои и од Радио Охрид, денеска ќе протестираат пред владата во Скопје Тие бараат на сите вработени во јавните локални радиодифуз...

На охриѓани им се „стемни“ сред бел ден !

18.10.07 01:29

„Сите нопаку ние терсене“ вели наш сограѓанин чудејќи се зошто уличните светилки во Охрид се вклучени сред бел ден Да работеа навечер ајде де, додава друг И во право се луѓето а...

Илјадници луѓе се поклонија пред посмртните останки на Тоше !

17.10.07 14:03

Во Крушево денеска беа погребани посмртните останки на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески, кој трагично го загуби животот вчера утро во сообраќајна несреќа во Хрватска Ков...

Фото на денот: З Б О Г У М ! ! !

17.10.07 13:59

Две девојчиња на Плоштадот во Охрид не можат да ги сокријат емоциите и тагата од шокантната смрт на легендата Тоше Проески Илјадници други, млади, повозрасни, граѓани на Охрид с...

Збогум ангелу !

17.10.07 00:48

Мојот ТОШЕ беше голем човек имаше милион доблести, а ниту една мана…Мојот ТОШЕ беше и ќе остане ангел…и ако има некаде подобар свет ТОШЕ сигурно е сега таму Почивај ...

Охрид му оддава почит на Тоше !!!

16.10.07 18:28

Стотици граѓани на Охрид, претежно млади луѓе денеска спонтано се собраа на градскиот плоштад Св Климент Охридски во Охрид да му оддадат почит на Тоше Проески, кој утрово загина...

Македонија во шок по веста за смртта на Тоше Проески

16.10.07 16:16

Во Охрид, како и во другите градови во Македонија денеска владее траорна атмосфера Граѓаните со неверување ја примија веста за загинувањето на музичката ѕвезда Тоше Проески во Х...

Dr Batkoski pod artikli