Свет - Page 327 of 336 - OhridNews
На 59 -годишна жена изваден молив од главата !

07.08.07 11:24

На 59-годишната германка хирурзите од главата и го отстраниле моливот кој скоро цел живот и предизвикувал главоболки и крварење од носот, пишува весникот „Билд“ Маргарет Вегнер ...

Оперирале на светло од мобилни телефони

31.07.07 00:35

Буенос Аирес – Леонардо Молина (29) се нашол на операциона маса во болница во едно мало аргентинско гратче, кога снемало струја Генераторот што требало да послужи како алтернати...

Во Индонезија родено дете со брада

11.07.07 01:55

Стотици Индонезијци пристигнале во мало гратче на островот Целебес за на момент да го видат бебето родено со долга брада „Луѓето сакаат со свои очи да го видат тоа необично бебе...

Калашниковот го прослави 60-от роденден

07.07.07 20:08

Со топовска стрелба и со грандиозен огномет на свеченоста во Москва и беше оддадена почит  на легендарната јуришна пушка АК 47, попозната како „калашников“, која пред 60 години ...

Паѓале пари од небо?!

07.07.07 10:18

Кога дента седнала да го вози својот автомобил, една млада Германка од местото Вормс не можела ни да претпостави какво изненадување ја чека После кратко возење во ретровизорот з...

Вадиш кравата – штедиш енергија

06.07.07 08:47

Во средиштето на една италијанска компанија во Милано, веќе неколку дена вработените не мораат да ги носат до скоро задолжителните кравати и сакоа Не е таа одлука на директорите...

Просечна плата во Хрватска 650 евра

04.07.07 01:57

Просечната априлска месечна нето плата во Хрватска изнесувала 4750 куни (околу 650 евра), што е номинален пад за 0,8, а реален за 1,5 отсто во однос на март, годинава, соопштил ...

Ограбиле банка маскирани во бурки

04.07.07 00:54

Двајца вооружени мажи, преоблечени во муслиманки, упаднале во „Унион банка“ во Сараево од каде побегнале со 40000 долари, соопшти полицијата Пљачкашите на себе имале долги црни ...

Морли повторно на суд!

29.06.07 07:47

Британецот виновен за фаталната несреќа на Гамбол 3000 релито, во која погина брачен пар од Струга, е под истрага во својата земја поради сомнението дека користел лажни регистар...

Договорено пуштање директна авиолинија Торонто – Охрид !

05.06.07 08:46

Во 2008 година ќе стартува директна авионска линоја Тоиронто -Охрид Ова го договорил министерот задолжен за привлекување странски инвестиции Глигор Ташковиќ кој од 29 мај престо...

Dr Batkoski pod artikli