Свет - Page 328 of 343 - OhridNews
Жена тешка 222 килограми пожарникари ја изнесувале четири часа од куќата

28.10.07 00:07

За поголемиот дел од нас излегувањето од дома е едноставна работа која трае неколку секунди, но за колумбијката Клементина Риос, тешка 222 килограми, излегувањето од куќата трае...

Фото вест: Необична работна униформа !

27.10.07 00:22

Дека во светот постојат инвентивни типови не е новост, ама и дека знаат понекогаш да забегаат исто така Најсвеж пример е овој тип кој си скроил необична работна униформа Погледн...

Куќата на Леонардо Да Винчи пронајдена во Фиренца!

26.10.07 02:04

Куќата во која Леонардо Да Винчи со семејството живеел во Фиренца е пронајдена во историскиот центар на тосканскиот град, соопштиле двајца италијански истражувачи Според агенциј...

Баба во инвалидска количка опасност на автопат

25.10.07 08:51

Една 81 годишна германка која тргнала на гробишта со својата инвалидска количка на електро погон , одлучила да тргне по пократок пат и завршила на автопат возејќи во спротивна н...

Се преместува црква стара 750 години заради отварање рудник !

24.10.07 00:57

Во германскиот град Хојерсдорф, јужно од Лајпциг, започна спектакуларна операција за преместување на црква стара 750 години,како би се ослободил простор за отварање на рудник на...

Бубамари наместо инсектициди во Њу Јорк !

23.10.07 10:17

Во центарот на Њу Јорк пуштени се 720000 бубамари кои треба да заштитат еден станбен комплекс од штетници Во наредните денови тие ќе се населат во разните дрва, цвеќе, и жбунови...

„Крвава“ Фонтана ди Треви

22.10.07 08:25

Еден од најпознатите и најубави римски споменици на културата, Фонтана ди Треви, која датира од 18 век, завчера беше „крваво црвена“ Веста за нечуениот вандализам ја пренесоа си...

Дипломирала во 89-та година !

21.10.07 02:32

Дека никогаш не е доцна за диплома докажа една баба од Костарика која во 89-та година завршила правен факултет „Завршувањето на студиите беше долг спрема самата себе и сакав тоа...

Занемарен пациент повикал брза помош од болница

20.10.07 00:15

Немарноста на полските лекари го натерала еден очаен постар полјак да викне брза помош во болница за да му помогнат Кога пациентот после операцијата почнал да крвари, болничарка...

Ја свршил тригодишната ќерка за седумгодишник

19.10.07 00:25

Сунам, тригодишно девојче од Авганистан, нејзиниот татко ја свршил за седумгодишниот роднина Нием Таткото на малечката Сунам, Парвез, ја ветил ќека си на синот на својата сестра...

МИА Банер