Свет - Page 329 of 343 - OhridNews
Запалете интернет свеќа за Тоше !

18.10.07 14:45

Над 50000 свеќи на фанови од преку 180 земји „горат“ на специјалната веб страна што знак на сеќавање ја отворија обожавателите на Тоше Тие ги повикуваат сите што го сакаа младио...

Деца проголтале екстази мислејќи дека се бомбони !

18.10.07 00:53

Три австралиски деца се хоспитализирани откако голтнале таблети екстази на школското игралиште, мислејќи дека се бомбони со вкус на јагода, известила тамошната полиција Единаесе...

Во сообраќајка загина Тоше Проески ! ! !

16.10.07 09:44

Утрово околу 6:30 часот, два километри до Нова Градишка – Хрватска, во судар на VW Tuareg сребрена боја и камион, загина големиот македонски пејач  Тоше Проески Во возилот...

Генетски недостаток го загрозува тасманискиот ѓавол

16.10.07 02:11

Тасманискиот ѓавол, животно кое живее во Австралија, поради генетски недостаток не може да развие отпорност против ракот кој го напаѓа неговиот организам, а научниците проценува...

Луѓето ќе се заљубуваат во роботи !?

14.10.07 00:15

Луѓето во не така далечна иднина ќе почнат да се женат со роботи, поточно киборзи, и тоа ќе биде вообичаена работа, тврдат британски научници Научникот Дејвид Леви  оваа теза ја...

На жена и пораснал рог на челото !

13.10.07 09:47

На Ксиао Линг, 95-годишна старица од Кина, сред челото и израснал рог долг дури 12 сантиметри Рогот на несреќната жена почнал да и расте 2003 година и станувал се поголем и пого...

Пробал да размени банкнота од милион долари !

11.10.07 01:18

Криминалците понекогаш имаат навистина луди идеи Еден таков случај е кога маж во Питсбург се обидел во супермаркет да размени банкнота од милион долари  Човекот на касиерката и ...

72-годишен старец истовремено ќе стане и татко и дедо !

10.10.07 00:43

Еден 72-годишен британец, ќе донира сперма за својата снаа, со што истовремено ќе добие и внуче и сопствено дете, пишуваат британските медиуми Неименуваниот старец, се одлучил н...

Почина клавијатуристот Лаза Ристовски

07.10.07 02:10

Композиторот и еден од најценетите рок клавијатуристи на подрачјето на бивша Југославија, некогашниот член на групите „Смак“ и „Бело Дугме“, Лаза Ристовски почина вчера рано изу...

Полска одликува припадник на Вермахтот !

06.10.07 00:42

Полскиот претседател Лех Качински одлучи постхумно да го одликува Вим Холсенфилд, офицер во германскиот Вермахт кој за време на Втората Светска Војна во окупираната Полска ги сп...

Dr Batkoski pod artikli