Свет - Page 350 of 360 - OhridNews
Испил 4000 пива и од лименките направил автомобил !

12.08.07 00:14

Британски студент пиел по четири лименки пиво дневно, и така три години, за да собере доволно материјал за изработка на верна копија на „Форд Мустанг“ од 1965 година Како што об...

Змиите се опасни и мртви

11.08.07 00:23

Звечарките се опасни змии, дури и ако им е откината главата, а во тоа најдобро се уверил еден американски фармер Дени Андерсон ги хранел коњите кога на неговата фарма во држават...

Во Русија крокодил „паднал“ од небо !

09.08.07 01:50

Граѓаните на рускиот град Саров познат по нуклеарните тестирања биле прилично изненадени кога од „небо“ крокодил им паднал на плочникот Околу еден метар долгиот кајмански крокод...

Украл џип со бебе !!

08.08.07 10:37

Еден човек кој украл џип во Монтреал,набрзо го оставил, и најверојатно повикал полиција бидејќи во џипот нашол заспано бебе Мајката на бебето накртко го паркирала џипот во отмен...

На 59 -годишна жена изваден молив од главата !

07.08.07 11:24

На 59-годишната германка хирурзите од главата и го отстраниле моливот кој скоро цел живот и предизвикувал главоболки и крварење од носот, пишува весникот „Билд“ Маргарет Вегнер ...

Оперирале на светло од мобилни телефони

31.07.07 00:35

Буенос Аирес – Леонардо Молина (29) се нашол на операциона маса во болница во едно мало аргентинско гратче, кога снемало струја Генераторот што требало да послужи како алтернати...

Во Индонезија родено дете со брада

11.07.07 01:55

Стотици Индонезијци пристигнале во мало гратче на островот Целебес за на момент да го видат бебето родено со долга брада „Луѓето сакаат со свои очи да го видат тоа необично бебе...

Калашниковот го прослави 60-от роденден

07.07.07 20:08

Со топовска стрелба и со грандиозен огномет на свеченоста во Москва и беше оддадена почит  на легендарната јуришна пушка АК 47, попозната како „калашников“, која пред 60 години ...

Паѓале пари од небо?!

07.07.07 10:18

Кога дента седнала да го вози својот автомобил, една млада Германка од местото Вормс не можела ни да претпостави какво изненадување ја чека После кратко возење во ретровизорот з...

Вадиш кравата – штедиш енергија

06.07.07 08:47

Во средиштето на една италијанска компанија во Милано, веќе неколку дена вработените не мораат да ги носат до скоро задолжителните кравати и сакоа Не е таа одлука на директорите...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер