Свет - Page 351 of 360 - OhridNews
Просечна плата во Хрватска 650 евра

04.07.07 01:57

Просечната априлска месечна нето плата во Хрватска изнесувала 4750 куни (околу 650 евра), што е номинален пад за 0,8, а реален за 1,5 отсто во однос на март, годинава, соопштил ...

Ограбиле банка маскирани во бурки

04.07.07 00:54

Двајца вооружени мажи, преоблечени во муслиманки, упаднале во „Унион банка“ во Сараево од каде побегнале со 40000 долари, соопшти полицијата Пљачкашите на себе имале долги црни ...

Морли повторно на суд!

29.06.07 07:47

Британецот виновен за фаталната несреќа на Гамбол 3000 релито, во која погина брачен пар од Струга, е под истрага во својата земја поради сомнението дека користел лажни регистар...

Договорено пуштање директна авиолинија Торонто – Охрид !

05.06.07 08:46

Во 2008 година ќе стартува директна авионска линоја Тоиронто -Охрид Ова го договорил министерот задолжен за привлекување странски инвестиции Глигор Ташковиќ кој од 29 мај престо...

Изложба за Охрид во Брисел!

05.06.07 08:42

Во организација на Министерството за надворешни работи на Република Македонија и општината Охрид денеска во седиштето на НАТО во Брисел e отворена изложба за Охрид Изложбата пре...

Промоција на фестивалот Охридско лето во Виена!

31.05.07 18:10

Фестивалот Охридско лето на 31 мај беше претставен  во престижната Дипломатска академија во Виена-Австрија На презентацијата, како што ексклузивно пренесува ohridnews, присуству...

Светски ден против пушењето!

31.05.07 09:55

Според Светската здравствена организација (СЗО), секоја година од штетните последици на чадот од цигари во светот умираат околу пет милиони луѓе, или статистички во светот на се...

NBA play off: На истокот неизвесно…

30.05.07 09:14

Кливленд комплетно се врати во игра во финалето од плеофот на истокот откако синоќа по втор пат го совлада Детроит пред своите навивачи 91:87 и ја израмни серијата на 2:2 Леброн...

Лажел дека е болен од леукемија за да добие порно слики

24.05.07 00:02

Еден Американец е осуден на 24 години затвор заради тоа што на интернет се претставувал како тинејџер болен од леукемија, со цел да наговори млади девојки да му праќаат фотограф...

Лукзузна јахта заринкала во Кан

22.05.07 09:34

Една од најголемите светски јахти, долга 108 метри, сопственост на саудискиот милијардер Насер Ал Рашид, заринкала блиску до канското пристаниште, Франција Луксузната јахта Лејд...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер