Свет - Page 352 of 360 - OhridNews
Сонцата победија во Тексас во натпревар на раб на инцидент!

15.05.07 08:54

Со неверојатна серија 12:1 во финишот на последната четвртина Феникс Санс направи комплетен пресврт и го доби четвртиот натпревар од полуфиналето во западната конференција на го...

Сакала да го продаде детето, па ја уапсиле

14.05.07 00:09

Португалската полиција уапсила една помлада жена која пред влез на самопослуга во Лисабон се обидувала да ја продаде својата 4 месечна ќерка Таа им се обраќала на минувачите и г...

Англиски научници создале вештачка крв

12.05.07 14:49

Научниците развиле вештачка пластична крв која би можела да послужи како замена за вистинска крв во итни случаи Научниците од Универзитетот во Шефилд изјавиле дека ова откритие ...

Марадона: Две ипол години не се дрогирам!

09.05.07 09:41

Иако некои аргентински медиуми дури го прогласија за мртов, легендата се враќа во живот Диего Армандо Марадона излезе од болница каде што месец дена се бореше за живот Веднаш по...

Погрешно му дијагностицирале рак и го довеле до банкрот

08.05.07 10:10

Британецот Џон Брендрик се наоѓа пред банкротирање, а сето тоа заради погрешна лекарска дијагноза Имено, докторите на Џон му дијагностицирале рак и му рекле дека има уште најмно...

Стравично: На сред ресторан си го исекол пенисот

03.05.07 00:31

Разбеснет маж, мината недела, втрчал во преполн лондонски ресторан, зел нож и пред сите си го отсекол пенисот На многумина присутни еден обичен излез, на пица, ќе им остане засе...

Гугл поскап од Мајкрософт!

01.05.07 09:30

Американскит Интернет пребарувач „Гугл“ го замени американскиот софтверски гигант „Мајкрософт“ на местото најскапоцен светски бренд на овогодишната листа која ја составува брита...

Охрид се претставува на туристичкиот саем во Белград

26.04.07 09:05

Македонија и Охрид ќе се претстават на туристичкиот саем во Белград што трае до 29 април Македонската туристичка понуда во која ќе доминира пропаганден матерјал за Охрид, ќе бид...

Пронајдена планета слична на Земјата

25.04.07 09:41

Астрономите пронајдоа планета која наликува на Земјата Планетата се наоѓа надвор од нашиот сончев систем, а се претпоставува дека на нејзината површина би можело да има вода во ...

Будва – град на милионери

24.04.07 00:18

Во црногорскиот град Будва, спрема проценките живеат околу 200 милионери и сите се од домашно „производство“ Споредено со бројот на жители, испаѓа дека на секој 50-ти жител доаѓ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер